Jaaniöö möödus päästjatele rahulikult

{{1687587600000 | amCalendar}}
Foto: Aurelia Minev/ERR

Päästjad said viimasel ööpäeval üle Eesti 72 väljakutset, millest 46 oli seotud jaanituledega. Politseil oli tegemist vähem kui keskmiselt jaanilaupäeval.

Enamikel juhtudel oli tegemist siiski ohutult tehtud lõketega. Lisaks tegid nii kutselised kui vabatahtlikud päästjad ligi 100 lõkkepatrulli.

"Päästjad tuvastasid küll mitmeid  lõkkeid ja grille, mis hoolimata tuletegemise keelust metsa või RMK alale tehtud oli, kuid mis pärast selgitustööd kustutati," ütles päästeameti vastutav Erkki Põld.

Suuremaid maastikupõlenguid ei olnud. Kahel korral läks lõkkest põlema ümbritsev kulu, kuid põleng saadi kiiresti kontrolli alla ja suuremat kahju ei sündinud.  

"Terve jaanipäeva jooksul oli palju asjalikke ning aktiivselt sekkuvaid inimesi, tänu kellele hoiti ära suurem oht varale ning inimeludele. Inimesed märkasid ohte ja olid tuleohust teadlikud," ütles Põld.

Suur osa Eestist on endiselt suure või äärmiselt suure tuleohuga piirkond. "Kui maapind ümberringi kuivusest krõbiseb ja kui ka veel tuul peaks puhuma, tuleb lõkke tegemine edasi lükata. Ohutus algab igaühest endast ja vaid nii on kõigil rõõmsad pühad, kui asjatult riske ei võeta," sõnas Põld.

Alates 14. juunist kehtib üle kogu Eesti tuleohtlik aeg ning ulatuslike tulekahjude vältimiseks on metsa- ja muu taimestikuga ning turbapinnasega aladel keelatud lõkke tegemine, grillimine ja suitsetamine. Lahtise tule tegemine on tuleohtlikul ajal keelatud ka RMK metsaaladel. Jaanituld tohib teha vaid äärmises ettevaatlikkuses oma koduhoovis, aga mitte metsas.

Politseil oli tegemist rohkem kui tavalisel päeval, aga vähem kui keskmisel jaanilaupäeval.

"Peopaikadesse oli väljakutseid, aga kurvem oli see, et väga palju oli jälle ka lähisuhtevägivalda. Neil kahe päeval – 22. ja 23. juuni – oli kokku 95 perevägivalla juhtumit," ütles PPA operatiivjuht Tago Trei.

Ja nagu ikka, tuli tegeleda napsiste juhtidega.

"Tõsisemaid avariisid ei olnud, kus inimesed hukkunud oleks, küll aga oli väiksemaid avariisid. Aga liikluses andsid tooni joobes juhid ja kiiruseületajad. Kokku nende kahe päeva jooksul kontrollisime ligi 12 000 mootorsõiduki juhti, kellest 36 olid joobes ja tuvastasime 101 kiiruseületajat," rääkis Trei.

Politsei hoiatab, et tavalisest rohkem korraldatakse puhumisreide veel ka lähema nädala jooksul.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: