EELK peatas Jaan Tammsalu tegevuse kirikuõpetajana

{{1687773120000 | amCalendar}}
Jaan Tammsalu
Jaan Tammsalu Autor/allikas: Rene Jakobson

EELK kirikuvalitsus peatas 1. septembrini Eesti ühe tuntuma vaimuliku Jaan Tammsalu tegevuse Tallinna Jaani koguduse õpetajana, sest Tammsalu on abielu rikkunud ja saatnud nõnda vastavalt kirikuseadustikule korda kõlblusevastase väärteo, kirjutab Õhtuleht.

Tammsalu ise Õhtulehe kommentaaripalvele ei vastanud, küll aga avaldas ta 9. juunil koguduse veebilehel kirja, milles märkis, et on alates mai lõpust haiguslehel.

"Kirjutasin peapiiskopi palvel 29.05.2023 avalduse, milles soovisin saada kuni 1. septembrini ravipuhkust. EELK konsistoorium tegi minu puhkuseavalduse ja peapiiskop Urmas Viilma ettepaneku põhjal 6.06.2023 otsuse peatada alates 12. juunist kuni 1. septembrini ka minu tegevus vaimulikuna," seisab Tammsalu kirjas.

Õhtulehe andmetel andis peapiiskop Viilma tuntud ja ka väga populaarsele vaimulikule võimaluse abielu päästa, vastasel korral tal enam kantslisse asja pole.

Refereeritud artikli täisteksti saab lugeda Õhtulehest.

Tammsalu: püüan oma isikliku elu korda seada

Jaan Tammsalu kommenteeris Õhtulehe artiklit sotsiaalmeediasse tehtud postituses.

"Üks osa ajakirjandusest alustas hävitustööd. Pealkirjad võimalikult paljusid lugemakutsuvad. Kurb, et valmistan pettumust. Kurb, et ma ei saa kõigega hästi hakkama. Loodan, et paljud oskavad inimestele hinnanguid andes asetada mingi miinuse kõrvale ka selle inimesega seotud plusse," kirjutas ta.

"Ma ei õigusta oma eksimusi. Ma kahetsen ja püüan oma isikliku elu korda seada. Armastust ei oska kahetseda. Ilma selleta pole millelgi mõtet. Ka mitte võltspuhtal fassaadil. Püüan selle rünnaku all terveks jääda ja loodan, et ka mu lähedased jäävad," lisas ta.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: