EELK vabastas Jaan Tammsalu Tallinna Jaani koguduse õpetaja ametikohalt

Jaan Tammsalu
Jaan Tammsalu Autor/allikas: Rene Jakobson

EELK kirikuvalitsus otsustas teisipäevasel istungil, et vaimulik Jaan Tammsalu vabastatakse Tallinna Jaani koguduse õpetaja ametikohalt ning määratakse Tallinna praostkonna vikaarõpetajaks.

EELK peapiiskop Urmas Viilma ütles ERR-ile, et kui seni oli Tammsalu teenistus vaimulikuna pausil, siis alates teisipäevast on Tammsalu taas vaimulikuna tööl, kuid mitte enam Jaani koguduse õpetajana.

Viilma sõnas, et kirikuvalitsuse arutelu kestis neli tundi ning ära kuulati Tammsalu ise ning nõu peeti Jaani koguduse õpetaja Eve Kruusi, Tallinna praost Jaak Ausi ja Tallinna Jaani koguduse juhatuse esimehe Peeter Raudsepaga.

"Me otsustasime ta määrata Tallinna praostkonna vikaarõpetajaks ehk õpetajaks, kellel pole oma kogudust," selgitas Viilma.

Peapiiskop lisas, et Tammsalu hakkab tööle Ausi alluvuses.

"Ja ühtlasi on siin taustal ka ootus, et Jaan Tammsalu võimalikult ruttu korraldaks ära oma isikliku eluga seotud teemad, mis võimaldavad tal edaspidi teenida luteri kirikus vaimulikuna. Vajadusel ka mõnes koguduses, kui ta seda peaks soovima," sõnas Viilma.

Seniks kuni Tammsalu isiklikku elu puudutavad detailid pole Viilma sõnul korda aetud, ei saa ta pidada ühtegi jumalateenistust. Küll aga on praegu Tammsalul lubatud kanda vaimuliku ametiriietust.

Täpsemad uuel ametikohal töötamise detailid tuleb Tammsalul Viilma sõnul kokku leppida Ausiga. Eelduste järgi võiks olukorrast selgem pilt olla oktoobriks, täpsustas peapiiskop.

Juunis kirjutas Õhtuleht, et tollane Tallinna Jaani koguduse õpetaja Tammsalu on oma abikaasat petnud ning vastavalt kirikuseadustikule saatnud seega korda kõlblusevastase väärteo.

Tammsalu tegevus vaimulikuna peatati ta enda palvel alates 12. juunist ning paus pidi kestma 1. septembrini. Tammsalu tõi oma sõnavõtus EELK veebilehel juunis välja, et tegemist on ravipuhkusega.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: