Eesti väljastab jätkuvalt Vene kodanikele erijuhul viisasid

Piirilinn Ivangorod
Piirilinn Ivangorod Autor/allikas: Dmitri Fedotkin/ERR

Kui Läti lõpetas alates 26. juunil Vene kodanikele kõiki tüüpi viisade, sealhulgas ka humanitaarviisade väljastamise, siis Eesti välisministeerium seda sammu ei planeeri. Läti otsus oli motiveeritud Venemaal toimunud Wagneri eraarmee mässust.

"Eesti, Läti, Leedu ja Poola on lõpetanud viisade väljastamise üldistel alustel juba eelmisest aastast. Jäänud on vaid kitsad erandid - humanitaarerandid ja pereliikmete viisade väljastamine - ning oleme võtnud vastu ka täiendavaid piiri tugevdamise meetmeid," vastas ministeeriumi meedianõunik Anna Tisler-Lavrentjev küsimusele, kas ka Eesti kavatseb Läti eeskujul humanitaarviisade väljastamise Vene kodanikele lõpetada.

"Välisministeeriumile teadaolevalt on Lätis otsus lõpetada humanitaarerandite alusel viisade väljastamine ajutine otsus, mida hinnatakse täiendavalt üle vastavalt arengutele Venemaal," lisas Tisler-Lavrentjev.

Läti välisministeerium otsustas esmaspäevast lõpetada Vene kodanike viisade menetlemise. Lõpuni menetleti need viisaavaldused, mis esitati pühapäeval, 25. juunil, vahendas LSM. Juba olemasolevate viisadega lubatakse riiki ka isikuid, kelle sisenemine on seotud humanitaarsete kaalutlustega ning kauba- ja reisijateveoteenust osutavad töötajad.

Venemaal puhkes nädalavahetusel Vene palgasõdurite grupeeringu Wagneri sõdurite mäss, mille käigus hõivasid Wagneri üksused Doni-äärse Rostovi ja suundusid edasi Moskva peale. Enne Moskvasse jõudmist teatas Valgevene diktaator Aleksandr Lukašenko, et Wagneri asutaja Jevgeni Prigožiniga on jõutud kokkuleppele ning Wagneri üksused pöördusid tagasi.

Wagneri mässu toimumise ajal otsustati Läti idapiiril kontrolli tugevdada. Läti koordineerib enda välispiiri kontrollimeetmeid Leedu, Eesti ja Soomega.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: