Microsoft: Hiina häkkerid tungisid Euroopa valitsusametite meilidesse

Hiinas baseeruvate häkkerite rünnakud on viimasel ajal sagenenud
Hiinas baseeruvate häkkerite rünnakud on viimasel ajal sagenenud Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Thomas White

USA tehnoloogiafirma Microsoft teatas, et Hiinas baseeruvad häkkerid tungisid Lääne-Euroopa valitsusametitega seotud meilikontodele

Rühmitus Storm-0558 sai ligipääsu umbes 25 organisatsiooni meilikontodele, nende seas valitsusametid, ja nende organisatsioonidega seotud isikute kontodele. Rünnak oli jäänud avastamata umbes kuu aega, kuni tarbijad kaebasid Microsoftile ebatavalise meilitegevuse kohta, vahendas BNS.

Microsoft teatas, et rühmitus nimega Storm-0558 keskendub luurele ja andmevargusele.

"Meie hinnangul keskendub see vaenlane luurele, sealhulgas meilisüsteemidele ligipääsemine luureandmete kogumiseks," ütles Microsofti asepresident turvaküsimuste valdkonnas Charlie Bell.

Microsofti sõnul teeb firma taolistele rünnakutele vastu seismiseks koostööd sisejulgeolekuministeeriumi ning küber- ja taristujulgeoleku agentuuriga.

Samuti teatas ettevõte, et jätkab Storm-0558 tegevuse jälgimist

Hiinas baseeruvate häkkerite rünnakud on viimasel ajal sagenenud.

Läinud kuul teatas Google'ile kuuluv küberjulgeolekufirma Mandiant, et Hiina häkkerid tungisid läbi turvaaugu arvatavalt sadade ava- ja erasektori organisatsioonide võrkudesse.

Varem sel aastal teatas Microsoft, et Hiina häkkerid on võtnud sihikule USA kriitiliselt olulise taristu ja võivad teha ettevalmistusi häirimaks sidekanaleid USA ja Aasia vahel tulevaste kriiside ajal.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: