Politsei keelab Narvas Vene sõjapropagandaga seotud avalikud koosolekud

Ivangorodi kontserdi jälgimine Narvas
Ivangorodi kontserdi jälgimine Narvas Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Politsei keelab 26. juulist kuni 2. augustini Narvas Venemaa sõjapropagandaga seotud avalike koosolekute korraldamise.

Narva politseijaoskonna juht Indrek Püvi selgitas, et varasematel aastatel on osa inimestest tähistanud juuli lõpus ja augusti alguses nii Narva okupeerimist kui ka Venemaa sõjaväeüksustega seotud tähtpäevi.

"Venemaa sõda Ukrainas on kuritegelik ning Venemaa propagandaga seotud sümboolika kasutamine ja tähtpäevade tähistamine on Eestis lubamatu," lisas Püvi.

Ta ütles, et olukorras, kus samad Venemaa sõjaväeüksused panevad praegu Ukrainas toime sõjakuritegusid, ei ole sellised koosolekud mõeldavad. "Neil üritustel kasutataks suure tõenäosusega vaenulikku sümboolikat, mis võiks endaga kaasa tuua tõsiseid õigusrikkumisi ning konflikte," rääkis Püvi.

See tähendab, et politsei keelab rongkäigud, kogunemised ja kõnepidamised, mis propageerivad sõda ja toetavad sümbolite, sõnade ja tegudega Venemaa liidri Vladimir Putini režiimi sõjakuritegusid Ukrainas.

Politseile oli teisipäevaks laekunud üks avaldus avaliku koosoleku registreerimiseks, mis pidanuks toimuma 26. juulil Narvas. See avaldus sai käesoleva korralduse tõttu keelduva vastuse.

Keelatud avaliku koosoleku korraldamise eest karistatakse rahalise karistuse või kuni aastase vangistusega. Politsei peab kinni inimesed, kes keelatud koosolekul osalema agiteerivad või keelatud koosolekut muul moel korraldada aitavad.

"Hoiame silma peal ka internetis ja eriti sotsiaalmeedias toimuval, et ära hoida vaenu õhutamine või sellised juhtumid kiirelt tuvastada," rääkis Püvi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: