Harku järves on sinivetikad

Lagunev sinivetikas.
Lagunev sinivetikas. Autor/allikas: Georg Martin/ERR

Terviseamet tuvastas Harku järves sinivetikate vohamise.

Harku järvest võetud veeproovi analüüs näitas, et sinivetikate koguarvukus koos mittetoksiliste liikidega ületab ujumiseks loetud ohutut piiri. Seega võib pikaajaline vees viibimine või vee allaneelamine olla tervisele ohtlik.

Terviseameti soovituse kohaselt tuleks lähiajal randades ujudes olla tähelepanelik oma tervise suhtes ning pärast suplust võimalusel ennast puhta vee ja seebiga pesta.

Terviseameti sõnul on tähtis jälgida, et väikelapsed ja lemmikloomad järvevett alla ei neelaks.

Mürgistuskahtluse korral soovitab terviseamet võtta ühendust perearstiga või helistada terviseameti infoliinile 16662.

"Sinivetikad on Harku järves suveperioodil sagedane probleem," ütles Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov. "Nüüd tuleb inimestel olla tähelepanelik, järgida terviseameti soovitusi ja oodata uute veeanalüüside tulemusi."  

Terviseameti teatel võib inimene sinivetikate toksiinidest mürgistuse saada, kui ta neelab alla sinivetikarikast vett. Eelkõige on mürgistusest ohustatud väiksed lapsed, vanemad inimesed ning kodu- ja karjaloomad. Enne vette minekut tuleks ameti teatel veenduda, et vesi oleks puhas. Juhul kui vesi on muutunud nähtavate helveste tõttu kollakas-roheliseks, kalda äär on kaetud tiheda rohelise massiga, millel on kopituse lõhn, siis võib terviseameti teatel olla tegu sinivetikatega. Ameti teatel on sinivetikate tõenäosus suurem, kui vee värvi muutvad helbed on nii väikesed, et vette pistetud oksal püsima ei jää.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: