Bolt taunib kommet elektritõukse ohutussaarele parkida

Bolti renditõukerattad Tallinnas Pärnu maanteel Järvel sõidutee keskele ohutussaarele pargituna.
Bolti renditõukerattad Tallinnas Pärnu maanteel Järvel sõidutee keskele ohutussaarele pargituna. Autor/allikas: ERR

Viimasel ajal on Tallinnas silma jäänud, et Bolti rendielektritõukse on hakatud parkima jalakäijate ohutussaartele. Bolti sõnul nemad ise sellega ei tegele, ettevõte mõistab sellise tegevuse hoopis hukka.

Komme parkida mingil põhjusel elektritõukerattad ohutussaartele on taunitav ja ohtlik, ütles ERR-ile Bolti tõukerataste suuna juht Artjom Kohhantsuk.

"Bolt ei paiguta ise tõukerattaid ohutussaartele ja taunime tõukerataste sinna parkimist. Ohutussaarele tõukeratta parkimine ei ole sobilik, sest see segab teisi liiklejaid. Tõukerattad tuleb parkida kõnniteele paralleelselt teega või spetsiaalsetele elektriliste tõukerataste parkimisaladele," lausus ta.

Taoline parkimine valmistab muret ka Tallinna munitsipaalpolitseile. Mupo pressiesindaja Meeli Hunt ütles ERR-ile, et elektritõukerataste ohutussaarele kogumine võib teatud olukordades liiklejatele ohtu kujutada.

"Kui mupole tuleb info juba liiklustakistusest, siis korraldame tõukeratta ümber parkimise," ütles ta.

Trahvida sellise asja eest kedagi ei saa, lisas Hunt.

"Küll aga kui meie patrullid märkavad pikali kukkunud ja seeläbi inimeste elule ja tervisele ohtu kujutavaid tõukse, siis tõstetakse see püsti või pargitakse lubatud kohta.  Samuti on meil teenusepakkujate kontaktandmed ning edastame neile kõik olulised sõnumid ja info, mis meieni jõuab – sealhulgas ohtlikult pargitud tõuksid, signalisatsiooniga öörahu häirivad tõuksid," lausus Hunt.

Ohutussaarele parkimist taunib ka politsei.

"Tõukerattaid ohutussaartele parkida ei tohiks. Ohtussaared on niigi kitsad alad, kuhu vajadusel peavad ära mahtuma nii jalakäijad, jalgratturid kui ka teised kergliiklejad. Seetõttu võib tõukerataste parkimine selleks mitte ettenähtud aladel põhjustada liiklusohtlikke olukordi," ütles PPA liiklusjärelevalvetalituse juht Taavi Kirss.

Nii Kirsi kui ka Kohhantsuki sõnul tuleks valesti pargitud tõuksist Boltile teada anda.

"Kui märkate linnas ohutussaartele pargitud tõukerattaid, võib neist meile rakenduse kaudu teada anda ja saame nad eemaldada," ütles Kohhantsuk.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: