Karilaid: lasen enne otsustamist lahingutolmul langeda

{{1694350980000 | amCalendar}}
Autor/allikas: Ken Mürk

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid pehmendas pühapäeval veidi oma hiljutist väljaütlemist, et ta lahkub Keskerakonnast, kui Mihhail Kõlvart peaks valitama erakonna uueks esimeheks. Karilaid lubas oma otsusest teada anda lähiajal.

Karilaid ütles enne erakonna uue juhi valimise tulemuste selgumist ERR-ile, et tema lahkub erakonnast sel juhul, kui saab aru, et temast enam erakonna olulised küsimused ei sõltu.

"Kui ma näen, et minust enam ei sõltu erakonna suund ja ma ei suuda tasakaalustada erakonna põhitelgesid, eks siis ma teen oma valikud," lausus ta.

Karilaid märkis, et ainult erakonna uuest juhist ei pruugi palju sõltuda.

"Vaatame ikkagi , kes hakkab erakonda juhtima. Kui Kõlvart, siis valime ka 14 inimest erakonna juhatusse – me ju nägime, et kui erakonda juhtis Jüri Ratas, siis tema tegevust hakkas blokeerima erakonna juhtaus. Erakonna juhatusest sõltub väga palju, kes hakkab juhtima erakonda. Üksi see, kes on erakonna esimees, veel ei näita," lausus ta.

"Ma olen praktika mees. Ootame tulemused ära ja siis vaatame, kas suudame sellest kriisist koos välja minna, see on täna veel küsimus jätkuvalt. Homme hakkab parlamendihooaeg pihta ja fraktsioon peab olema ühtne," lisas Karilaid.

Peale valimistulemuste selgumist lausus Karilaid, et konsulteerib enne lõpliku otsuse langetamist, kas jääda erakonda või mitte, oma lähimate võitluskaaslastega.

"Pean nüüd plaani oma mõttekaaslastega, liitlastega erakonna sees ja annan teada lähiajal, mis edasi teen. Kas ja kuidas Keskerakonnaga või siis mingid muud valikud. Kuna ma olen varem väljendanud, mida arvan Kõlvarti väärtustest ja poliitilistest suundadest. Laseme lahingutolmul langeda ja annan peagi teada," lausus ta.

"Mul ei ole kartusi (erakonna tuleviku suhtes), aga olen lubanud oma lähimatele võitluskaaslastele nendega konsulteerida. Poliitikas tuleb asju teha paljuski oma heade mõttekaaslastega," lisas Karilaid.

"Mul ei oleks soovi kindlasti jätkata Keskerakonnas, kui peaks võitma Kõlvart ja Toom," ütles Karilaid kolmapäeval Kanal 2 saates "Täistund".

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: