Stockholm keelab kesklinnas sisepõlemismootoriga autod

Liiklus Stockholmis
Liiklus Stockholmis Autor/allikas: SCANPIX/AFP/ANDERS WIKLUND

Stockholmi linnavõimud teatasid, et keelavad alates 2025. aastast kesklinnas õhukvaliteedi parandamiseks bensiini- ja diiselautodega sõitmise.

"Stockholmi õhk põhjustab neil päevil imikutel kopsuhaigusi ja vanuritel enneaegset surma. See on täiesti vastuvõetamatu olukord," ütles transpordi- ja linnakeskkonna eest vastutav asemeer Lars Strömgren avalduses.

"Peame piirama bensiini- ja diiselautode kahjulikke heitgaase," lisas Strömgren. 

Sisepõlemismootoriga sõidukid keelatakse Stockholmi kesklinna 20-kvartalisel alal, kus asuvad muu hulgas ostutänavad ja bürood. Strömgren märkis, et piirkonnas liigub palju jalakäijaid ja rattureid, mistõttu peab sealne õhukvaliteet parem olema.

Keeld jõustub 31. detsembrist 2024. Erandid tehakse politsei-, kiirabi- ja teiste julgeolekuteenistuste sõidukitele. Hiljem plaanitakse keeldu laiendada ka teistele linnaosadele.

Pole selge, kas Stockholmi plaan suurendab Rootsis ka elektriautode müüki, kuna kiiresti kasvama hakanud elukalliduse tõttu peavad tarbijad oma kulutusi vähendama. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP/Bloomberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: