PPA ja Kaitseliit loovad piirikaitse malevkonna

Foto: Sergei Stepanov/ERR

Kaitseliidu ning politsei- ja piirivalveameti (PPA) koostöös on loomisel Kaitseliidu piirikaitse malevkond, mille eesmärgiks saab olema toetada kriisiolukordades Eesti piiri kaitset.

Nii Eesti ajalugu kui ka praegune Venemaa sissetung Ukrainasse on näidanud, et sõja ajal on riigi kaitsmisel oluline roll just vabatahtlikel. Seni on Kaitseliidu ning politsei- ja piirivalveameti piirialane koostöö piirdunud eelkõige ühisõppustega. Riigipiiri kaitsta soovivate inimeste suuremaks kaasamiseks ja väljaõpetamiseks on aga nelja malevat ühendava Kaitseliidu Kirde kaitseringkonna eestvedamisel alustatud piirikaitse malevkonna loomist.  

"Me loome kaitseliidu taktikalise üksuse, mille väljaõppe põhimõtted on nagu teistel vabatahtlikel. Väljaõpet viib läbi politsei- ja piirivalveameti Ida prefektuur koostöös Kaitseliiduga," rääkis Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna pealik, kolonelleitnant Jaanus Ainsalu.

Tema sõnul on üksusesse oodatud eelkõige kaitseliitlased üle Eesti. "Sinna on oodatud ka endised piirivalvurid, politseinikud ning muidu aktiivsed inimesed, kes tunnevad muret kontrolljoonel toimuva pärast," ütles Ainsalu.

"Täna loome üksuse, mis annab PPA-le vabamad käed teha neid tegevusi, kus on rohkem valupunkte. Ja kui on kriis käes, siis me saame iseenesest mõista jalaväe ülesandega hakkama. Ehk siis patrulltegevuse ja piirikaitsega," rääkis Ainsalu.

Koostöö Kaitseliiduga annab parema võimaluse kaasata kriisides vabatahtlikke, sõnas Ida prefektuuri abipolitseinike rühmajuht Svetlana Eemann.

"Abipolitseinikud on lahutamatu osa Eesti politseist. Abipolitseinike süsteemi olemasolu näitab, et riik usaldab vabatahtlikke, mis omakorda näitab, et rahvas usaldab oma riiki. Kõikidel politseiametnikel on oma kriisiroll ja seda rolli on nüüd võimalik võtta ka vabatahtlikel, et tagada valmisolek ootamatusteks. "

Kaitseliidu piirikaitse malevkonna asutamiskoosolek on plaanis teha oktoobrikuu jooksul.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: