Eesti-Rootsi kaabli ja gaasitoru purunemise alas viibisid samad laevad

Soome laht
Soome laht Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Eesti-Rootsi sidekaabli purunemise ajal viibisid selle lähedal hiinlastele kuuluv ja Hongkongi lipu all seilav konteinerlaev Newnew Polar Bear ning Vene tuumakaubalaev Sevmorput, mis olid ka Balticconnectori purunemise ajal selles piirkonnas, vahendab SVT.

Eesti ja Rootsi vaheline sidekaabel sai kahjustada 7. oktoobril, rikke asukoht oli Hiiumaast umbes 50 kilomeetrit Rootsi poole.

Kaabli omanik, Rootsi firma Arelion parandas rikke mõne päeva jooksul. Arelioni kõneisik ütles SVT-le, et kaabel purunes 7. oktoobri pärastlõunal.

Kõneisiku sõnul on ebatavaline, et merealune kaabel sellisel viisil puruneb ning seda juhtub, kui laev ei ole ankrusse jäämisel ettevaatlik, kuid tavaliselt puruneb siis kogu kaabel. Sel juhul jäi aga osa kaablist töösse.

SVT teatel möödusid Hongkongi lipu all seilav Newnew Polar Bear ja Sevmorput mõlemad 7. oktoobril üle Eesti-Rootsi kaabli purunemiskoha.

Samad alused viibisid mõned tunnid hiljem ka piirkonnas, kus ööl vastu 8. oktoobrit purunes Balticconnector.

Shanghaist Peterburi teel olnud Newnew Polar Bear jõudis oma sihtkohta 8. oktoobri õhtul. Kui muidu sõitis konteinerlaev kiirusega 11 sõlme, siis teadmata põhjusel hakkas see Baiticconnectorile lähenedes - Eesti aja järgi kell 1.19 - aeglustama, kuniks kiirus jõudis 9,5 sõlmeni, ning kell 1.24 registreeriti laeva kiiruseks taas üle 11 sõlme. Sel ajavahemikul sõitis Newnew Polar Bear risti üle Balticconnectori, kirjutas Postimees.

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: SVT

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: