Eesti ja Soome loodavad gaasitoru ja kaabli rikke uurimisel Hiinalt koostööd

Foto: Siim Lõvi /ERR

Eesti ja Soome on võtnud ühendust Hiinaga seoses Läänemere gaasitoru ja telekomikaablite kahjustuse uurimisega.

Hiina välisministeerium kinnitas kontakti Soomega ja avaldas lootust, et objektiivne ja sõltumatu uurimine selgitab gaasitoru kahjustuse põhjused.

Gaasitoru kahjustus selgus 8. oktoobril. Soome uurimine keskendub Hiina Newnew Polar Bear konteinerlaevale.

"Hiina on alati pooldanud, et rahvusvaheline kogukond teeks tihedamat koostööd ja tagaks ühiselt piiriülese taristu turvalisuse. Teame, et intsidendi ajal tegutses Hiina alus neis vetes tavapäraselt ning mingeid kõrvalekaldeid halbade meretingimuste tõttu sel ajal ei olnud. Loodame, et osalised suudavad tõe selgitada nii kiiresti kui võimalik. Hiina ja Soome on alustanud suhtlust ning loodame, et asjasse puutuvad osalised suudavad tõe võimalikult kiiresti välja selgitada ning tagada objektiivse, erapooletu ja professionaalse uurimise," rääkis Hiina välisministeeriumi pressiesindaja Mao Ning.

Eesti välisminister Margus Tsahkna avaldas lootust, et Hiina teeb veealuse telekomikaabli uurimises Eestiga koostööd.

"Loodame saada Hiina poolt kõikvõimalikku toetust, et me saaksime laevaomanikuga, laevaga ühendust, meie eksperdid uurimiskomisjonist saaksid oma silmaga üle vaadata, mis on tegelikult juhtunud, sest sellised kahjustused, mis mere all on toimunud, jätavad arvatavasti mingid jäljed ka laevale," ütles Tsahkna.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: