Hiina firma võib rajada Soome nelja miljardi euro eest akutehase

Hiina firma Svolt
Hiina firma Svolt Autor/allikas: SCANPIX/dpa/picture-alliance/Patrick Pleul

Ajaleht Helsingin Sanomat kirjutab, Hiina firma Svolt kaalub akuelementide tehase rajamist Soome. Tehases saaks tööd kolm tuhat inimest ning selle ehitamine läheks maksma umbes neli miljardit eurot.

"Sellise mastaabiga projekt eeldab tihedat koostööd Svolti ja kõigi teiste otsustajate, omavalitsuste ja valitsuse vahel," ütles Svolti Euroopa haru juht Kai-Uwe Wollenhaupt. 

Pole veel selge, kuhu Svolt plaanib Soomes oma tehase rajada. HS-i andmetel plaanib Svolt rajada tehase Kotka piirkonda. Svolt võib tehase rajada ka mujale Euroopasse.

Kavandatav tehas hakkaks valmistama akusid elektriautodele. Wollenhaupt ütles, et tehase ehitamist mõjutavad mitmed tegurid. Lisaks usaldusväärsele taristule mängivad rolli veel ka toetused.

Tehase rajamist võivad aga takistada geopoliitilised pinged. Svolti suurim aktsionär on Baoding Great Wall Holdings Group. Tegemist on Great Wall Motori suurima aktsionäriga ning see autofirma tegutseb Venemaal. Svolt ja Great Wall Motor on eraldi firmad, kuid neid ühendab sama omanikfirma. 

Euroopa Liit kavatseb järk-järgult lõpetada uute sisepõlemismootoritega sõidukite müügi ning Brüssel tahab seetõttu tugevdada Euroopa akutööstust. EL tahab seetõttu selles vallas konkureerida USA ja Aasia akutootjatega. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: HS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: