Tesla mehaanikud nõuavad streigiga Rootsis kollektiivlepingut

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tesla mehaanikud Rootsis alustasid reedel streiki protestimaks selle vastu, et elektriautode tootja keeldus kollektiivset palgakokkulepet allkirjastamast, ütles metallitöötajate ametiühing.

Streigis osaleb umbes 130 Tesla mehaanikut seitsmest töökojast üle Rootsi, ütles ametiühingu IF Metall pressiesindaja Jesper Pettersson.

Tema sõnul on Tesla töötajatel madalamad palgad ja pensionid ning neil ei ole samasugust kindlustust kui teistel valdkonna töötajatel.

Kollektiivlepingud, mille üle peetakse läbirääkimisi iga sektoriga eraldi, on Rootsi tööturumudeli alus. Need hõlmavad peaaegu 90 protsenti töötajatest ning tagavad standardsed palgad ja töötingimused.

Umbes 300 000 liikmega IF Metall ütleb, et kollektiivleping võimaldab ettevõtetel võrdsetel alustel tegutseda.

Paljud Tesla töötajad Rootsis on IF Metalli liikmed, ütles Pettersson, kuid sellest hoolimata ei saa nad tööstusharu üldlepingu hüvedest osa.

Petterssoni sõnul andis Tesla neile teisipäeval teada, et ei allkirjasta kollektiivlepingut, sest nad ei tee seda mitte kusagil maailmas.

Tesla asutaja ja juht Elon Musk on lükanud järjekindlalt tagasi nõuded lubada firma 127 000 töötajal maailmas ametiühingutesse koonduda.

Pettersson ütles, et kui Tesla oma seisukohta ei muuda, laiendatakse streiki 3. novembril kõigile Tesla autosid remontivatele töökodadele Rootsis.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: