Hollywoodi näitlejad lõpetasid streigi

Hollywoodi näitlejate ametiühingu juht Fran Drescher ametiühingu meeleavaldusel.
Hollywoodi näitlejate ametiühingu juht Fran Drescher ametiühingu meeleavaldusel. Autor/allikas: SCANPIX/EPA/ALLISON DINNER

Hollywoodi näitlejate ametiühing (SAG-AFTRA) saavutas kolmapäeva õhtul kokkuleppe suurimate California filmistuudiote ja voogedastusplatvormitega ning lõpetas juulist saadik kestnud streigi.

Kokkuleppe tingimuste seas on näitlejate miinimumpalga tõus, näitlejatele litsentsitasu maksmine nende osalusel filmitud programmide voogedastamise pealt ning kohustuslikus korras esinejate loa küsimine tehisintellekti kasutamiseks näitlejate digitaalsete kaksikute loomiseks.

Ligi 160 000 näitlejat koondav ametiühing lõpetab streigi neljapäeval, vahendab Financial Times.

Kui voogedastusplatvormid keeldusid alguses otse näitlejatele litsentsitasu maksmist arutamagi, siis sõlmitud kokkuleppes on see tingimus kirjas. Näitlejad nõustusid viimase stuudiote ja platvormide pakutud kompromissiga siis, kui stuudiote esindajad ütlesid, et rohkem uusi ettepanekuid ei tule.

Juba septembris saavutas kokkuleppe stuudiotega stsenaristide ametiühing ning vaatlejad üllatusid, et näitlejad jätkasid streiki nii pikalt. Põhjuseks peetakse ametiühingu juhi, näitleja Fran Drescheri kalduvust kasutada karmikäelist taktikat ning soovi välja kaubelda paremad tingimused.

Streigi lõpp võimaldab jätkata seni seiskunud filmide ja sarjade tootmist. Tegemist oli esimese korraga 1960. aastast, kui korraga streikisid stsenaristid ja näitlejad. Streigi kahju suuruseks California majandusele peetakse 5 miljardit dollarit.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: Financial Times

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: