X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Galerii: meeleavaldus Raadio 2 programmimuudatuste vastu

{{1700840040000 | amCalendar}}

Tallinna kesklinnas Politseipargis kogunesid reede pärastlõunal meeleavaldajad, kelle seas on nii artiste, saatejuhte, muusikaettevõtluse esindajaid kui ka Raadio 2 kuulajaid, et protestida Raadio 2 õhtust vööndit puudutavate programmimuudatuste vastu.

Meeleavalduse korraldajad taunivad otsust lõpetada uuest aastast Raadio 2-s lõviosa alternatiivse muusika erinevatele stiilidele pühendatud õhtuse vööndi saadetest.

"Sellega võetakse ära riiklikul toel toimunud alternatiivse muusika platvorm, mis on olnud oluliseks hapnikuallikaks nimetatud stiilide kuulajatele, artistidele, DJ-dele ning muul viisil muusikavallas töötavatele inimestele," leiavad meeleavalduse korraldajad.

Meeleavaldusel astusid kõnedega üles Valner Valme, Indrek Mesikepp, Maria Mölder jt. Triin Niinemets luges ette Anne Ermi läkitatud kõne.

"Mõjus kuidagi šokeerivalt et ökosüsteem nagu öine vöönd mis on kasvatanud kaks põlvkonda subkultuure ja musaarmastajaid lihtsalt pühitakse ära, andmata selle kohta mõjuvaid põhjuseid," ütles meeleavalduse korraldaja Kristopher Luigend.

Raadio 2 peatoimetaja Margus Kamlati sõnul vajab Raadio 2 värskenduskuuri, sest raadio olemus ja raadiokuulamine on muutunud.

"Erinevate stiilide ja peavoolu hittidele alternatiivi pakkuv muusika ning muusikasaated jäävad Raadio 2 alles, lisaks suureneb uuenevas programmis märgatavalt Eesti artistide osakaal," selgitas ta.

Muudatused viiakse sisse kogu programmi ulatuses ja programm kujundatakse ümber nii, et muusikasaated oleksid eetris sellisel ajal, kui raadiokuulajatel on harjumus raadiot kuulata. Lisaks soovitakse osad muusikasaated viia FM-ist veebiplatvormidele, kus ongi nende tegelikud kuulajad.

Raadio 2 uus programm avaldatakse täies mahus 1. detsembril.

Kamlat sõnas, et muudatused pole ainult õhtuses vööndis, aga terves Raadio 2 programmis. "Koit Raudsepa uue muusikasaade ei kao mitte kuhugile. Kõik muusika, mis Eestis sellel päeval on ilmunud, saab Raadio 2 eetrit ja sellele järgneb siis alternatiivžanreid kokkuvõttev skenedeülene, stiilideülene Sander Varuski igapäevane alternatiivmuusika melomaanidele suunatud saade. Ja nädalavahetus, loomulikult sinna tulevad muusikasaated," ütles Kamlat "Aktuaalsele kaamerale".

Kamlat tunnistab ka, et nende kommunikatsioon endiste saatejuhtidega on olnud kehv ning ka programmi hilisel väljakuulutamisel on oma põhjus.

"ERR-i toimetused said oma eelarvenumbrist teada alles kuu aega tagasi ja seetõttu need asjad ongi tegelikult nii palju veninud," ütles Kamlat.

"See kartus on täiesti põhjendamatu, et Raadio 2 muusikavalik muutub, agrostub, nagu on öeldud, või muutub mõne kommertsjaama taoliseks, ei. Me pidasime konsultatsioone juhatuses omavahel, tellisime lisaanalüüse ja otsustasime, et otsime kõige parema uue peatoimetaja, kes soovib neid muutusi ellu viia. Ka päevases vööndis, muuta raadio kaks ajakirjanduslikumaks. Juhatuse ootus uuele peatoimetajale on kõigepealt stabiliseerida kuulajate langus, veidi ka tõsta. Ja teiseks, et suuta leida üles noor kuulaja," rääkis ERR-i juhatuse liige Tiina Kaalep.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: