X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Utilitas rajab Tallinnasse suurima päikesepargi

Rajatav Utilitase Euroopa rohelise pealinna päikesepark Väo energiakompleksis.
Rajatav Utilitase Euroopa rohelise pealinna päikesepark Väo energiakompleksis. Autor/allikas: Utilitas

Utilitas rajab Väo energiakompleksi Tallinna suurima, 9,3-megavatise võimsusega päikesepargi.

Rajatav päikesepark koosneb 15 600 paneelist ning katab endise Väo paekivikarjääri alal kokku 11 hektarit. Kahepoolsed päikesepaneelid asetsevad raamil, mis keeravad end ühel teljel päikese järgi ning seeläbi pikeneb ajaperiood, mil päikesepark elektrit toodab. Utilitas investeerib päikesepargi rajamisse kaheksa miljonit eurot. 

Kontserni juht Priit Koit ütles, et nad peavad tähtsaks teha investeeringuid, mis muudavad keskkonda rohelisemaks.

"Uus päikesepark aitab otseselt vähendada Tallinna süsiniku jalajälge ja kuna investeerimisotsus sündis sel aastal, siis otsustasime selle sümboolselt nimetada Euroopa rohelise pealinna päikesepargiks," ütles ta.

Uus päikesepark täiendab juba olemasolevat Utilitase Väo energiakompleksi, kus toodetakse rohelist energiat kahes soojuse ja elektri koostootmisjaamas ning ühes väiksemas päikesepargis. Järgmisel aastal lisandub kompleksi rohevesiniku tootmine ja tankla ning soojussalvesti.

Utilitas on Eesti suurim taastuvenergia tootja ja kaugkütteettevõte ning suurim tuuleenergia tootja Lätis.

2022. aastal tootis Utilitas 2,3 TWh energiat ning 69 protsenti sellest toodeti taastuvatest allikatest. Utilitas liigub süsinikneutraalsuse poole, rajades piirkonnas uusi taastuvenergia tootmisvõimsusi, investeerides päikese- ja tuuleenergiasse ning viies ellu esimest rohelise vesiniku pilootprojekti. 

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: