X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Veel üks vabariiklane lõpetas oma presidendikampaania

Põhja-Dakota vabariiklasest kuberner Doug Burgum.
Põhja-Dakota vabariiklasest kuberner Doug Burgum. Autor/allikas: SCANPIX/EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

Põhja-Dakota kubernerist vabariiklane Doug Burgum teatas esmaspäeval, et ta lõpetab oma presidendikampaania. Nüüd on järele jäänud ainult kuus olulist kandidaati, kes püüavad pälvida vabariiklaste poolehoidu jaanuaris algavatel eelvalimistel.

Burgum teatas oma otsusest esmaspäeval ehk ainult kaks päeva enne vabariiklaste neljandat debatti, mis peab leidma aset Alabama osariigi Tuscaloosa linnas.

Enne poliitikasse minekut juhtis Burgum tarkavarettevõtet, mis võimaldas tal saada miljardäriks. 67-aastane poliitik kulutas telereklaamile umbes 20 miljonit dollarit, kuid see ei aidanud tal toetust kasvatada. Keskmiselt jäi Burgumi toetus vabariiklaste seas ühe protsendi juurde.

Burgum osales kahel esimesel vabariiklaste debatil, kuid ta toetus oli liiga madal, et võtta osa kolmandast debatist. Samuti ei saanuks Burgum isegi kampaaniat jätkates osa võtta neljandast debatist, sest seal osalemiseks on kandidaatidel vaja koguda vähemalt kuus protsenti toetust vähemalt kahes arvamusküsitluses.

Põhja-Dakota kuberneri võitlusest lahkumine tähendab seda, et vabariiklaste ametlikuks presidendikandidaadiks pürgib ainult kuus tuntud poliitikut: endine president Donald Trump, Florida kuberner Ron DeSantis, endine Lõuna-Carolina kuberner Nikki Haley, ettevõtja Vivek Ramaswamy, endine New Jersey kuberner Chris Christie ja endine Arkansase kuberner Asa Hutchinson.

Donald Trumpi toetab keskmiselt 61 protsenti vabariiklaste valijatest, selgub veebilehe RealClearPolitics arvatutud arvamusküsitluse keskmisest. DeSantise ja Haley toetus jääb vastavalt 14 ja 10 protsendi juurde. Ramaswamy toetus on ainult viis protsenti ning Christie toetus on kolm protsenti. Hutchinsoni toetab presidendiks umbes üks protsent vabariiklasi.

Kolmapäeva õhtul toimuval valimisdebatil osalevad DeSantis, Haley ja Ramaswamy. On lahtine Christie osalus, ning Hutchinsonil pole piisavalt toetust osalemiseks.

Donald Trump keeldub debattides osalemast, nimetades neid aja raiskamiseks.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: Financial Times/RealClearPolitics

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: