X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Peterburis kestis veebikaubamaja lao tulekahju kustutamine pühapäevani

Foto sündmuskohalt
Foto sündmuskohalt Autor/allikas: SCANPIX/IMAGO/SNA

Peterburis puhkes laupäeval tohutu tulekahju Venemaa ühele suurimale Interneti-jaemüüjale kuuluvas laos, päästetöötajad suutsid tulekahju lõplikult kustutada alles pühapäeval.

Kuidas 70 000 ruutmeetrit hõlmanud tulekahju Peterburi äärelinnas alguse sai, ei ole teada. Võimud alustasid juhtumi uurimist. 

Peaaegu 300 tuletõrjujat ja kümned tuletõrjeautod ning helikopterid võitlesid tulekahju kustutamisega. Tulekahju tõttu varises hoone kokku, seal hoitud kaup hävis. 

Venemaa mitmes linnas on soojatrassides ja katlamajades tekkinud rikete tõttu kümned tuhanded inimesed jäänud ilma kütte ja sooja veeta. Mõned vaatlejad leiavad, et nii rohkete avariide tekkimise üheks põhjuseks võib olla ka küttetrasside hoolduse ja remondiga tegelevate tööliste massiline sõjaväkke võtmine, mistõttu kommunaalettevõtetel ei jätku enam spetsialiste, kes süsteeme töös hoiaksid.

Venemaa kannab Ukraina sõjas kolossaalseid kaotusi elavjõus ja tehnikas ning jätkab Ukraina positsioonide ründamist. Kaotuste korvamiseks on Venemaa sunnitud kasutama aina äärmuslikumaid meetodeid uute võitlejate värbamiseks.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Interfax/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: