X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tulekahjudes hukkus kaks inimest

Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Pühapäeva varahommikul hukkus tulekahjudes kaks inimest, üks Tallinnas Puhangu tänava kortermaja põlengus ja teine Türil.

Põhja-Tallinnasse Puhangu tänavale sai häirekeskus väljakutse kell 6.38 ja päästjad jõudsid kohale 6.42. Kohapeal selgus, et neljakorruselise maja trepikojas oli tunda kerget kärsahaisu ja päästjad hakkasid otsima tulekollet.

Suitsu tuli ventilatsioonišahtist pööningule. Edasiste otsingute käigus tekitasid päästjates huvi teise korruse korteri aknad, mis olid seest tumedamaks värvunud. Pärast tugevat koputamist, mille peale ust ei avatud, tuli päästjatel jõuga uks avada ja kell 7.37 tuvastati, et korteris põles diivan, millelt leiti hukkunu.

Kell 7.40 lokaliseeris Lilleküla päästemeeskond tulekolde ning ruumid tuulutati ülerõhuventilaatori abil. Tulekahju tekkepõhjused ning täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus. Ruumides puudus suitsuandur.

Samal hommikul kell 6.41 sai häirekeskus teate Türil Tallinna maanteel kahekordses puidust kortermajas puhkenud tulekahjust. Kell 06.45 jõudsid kohale Türi päästjad, põles teise korruse korter.

Tulekahju arenes kiiresti, tuli levis katuse alla ja maja süttis lausleegiga. Majast väljunud inimeste sõnul võis põlevasse korterisse sisse jääda inimene. Korterisse sisenenud suitsusukelduslüli leidiski hukkunud naisterahva. Kiirabi viis haiglasse ühe kannatanu, kellel kahtlustati vingumürgitust.

Tulekahju lokaliseeriti kella 09.06-ks ja seejärel alustati hoone konstruktsioonide avamist ja kustutamist. Lisaks Türi päästjatele olid kohal ka Paide, Järvakandi ja Vändra päästemeeskonnad, Pärnu redelauto, välijuht ning Oisu ja Väätsa vabatahtlikud päästjad.

Sellegi tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Käesoleval aastal on tulekahjudes hukkunud kuus inimest.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: