Homme toimub Tallinnas loovusele pühendatud meediakonverents ({{contentCtrl.commentsTotal}})

ERR-i meediauuringute osakonna juhataja Andres Jõesaar \
ERR-i meediauuringute osakonna juhataja Andres Jõesaar \"Terevisiooni\" stuudios ERR
Homme toimub Tallinna ülikoolis rahvusringhäälingu ja Balti filmi- ja meediakooli meediakonverents "Loovus: ekraani ees ja taga", kus esineb erinevate riikide meediaõppejõude, -uurijaid ja praktikuid.
ERR-i meediauuringute osakonna juhataja Andres Jõesaar, kes on konverentsi moderaator, ütles intervjuus ETV saatele "Terevisioon", et väide, et televisiooni positsioon on kõikuma löönud, ei vasta tõele, ning et inimesed vaatavad televiisorit rohkem kui kunagi varem, kuid probleem on selles, et võimalikke kanaleid on väga palju.

Tema sõnul ei ohusta televisiooni see, et tänapäeval suudab liikuvat pilti toota praktiliselt igaüks.

"Kui umbes kümmekond aastat tagasi räägiti, et enam ei ole sellist asutust, nagu televisioon, vaja - et milleks need toimetajad, saatejuhid, et kõik oskavad ise filmida -, siis nüüd on selge see, et selles tohutus infovoolus on tohutult palju rämpsu ja inimesed rämpsu keskel ei taha elada. Nüüd oodatakse ikkagi rohkem kvaliteetset, väga hästi tehtud, väga hästi toimetatud, väga ilusasti jutustatud lugu. Ja see on see, mida oskavad teha professionaalid," rääkis Jõesaar.

Jõesaar lisas, et ta eo alahinda sugugi inimeste loodud asju, näiteks mobiiltelefoniga filmitud sündmusi mässudest kuni naljakate lugudeni välja.

"See kõik täiendab meie meediapilti, aga toimetatud lugu on senisest tugevamini paigal," ütles ta.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: