Rikutud fresko muutis Hispaania linnakese turismimagnetiks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

\
\"Ecce homo\" enne ja pärast restaureerimist AP / Scanpix
Möödunud suvel pälvis maailma meedias ohtralt tähelepanu Hispaanias Borja linnas restaureerimise käigus rikutud fresko "Ecce homo", tänu sellele on aga väikelinna külastanud tuhandeid turiste ning rikutud pilt ehib paljusid suveniire.
Pärast seda, kui 81aastane hispaanlanna Cecilia Gimenez rikkus Elias Garcia Martineze fresko "Ecce homo" ja pildid internetis ringeldes ohtralt tähelepanu said, on Gimenezi kodulinnast, 5000 elanikuga Borjast saanud paljude turistide huviobjekt, vahendas The Telegraph.

Väikelinna on külastanud üle 40 000 inimese ning heategevuseks on kogutud 50 000 eurot.

Rikutud fresko pildid jõudsid kiiresti T-särkidele, telefonikatetele, kohvitassidele ja isegi veinietikettidele ning Borjasse saabuvad inimesed sooviga just seda tööd näha.

Kauplejad ei olnud pildi kasutamiseks luba küsinud, nüüd aga on teosest linnavalitsuse advokaatide abil saanud autorikaitse objekt. Borja linnavalitsus ja Gimenez sõlmivad järgmisel nädalal lepingu, mille kohaselt pildiga kaunistatud suveniiride müügitulust 49 protsenti saab vanaproua ise ning ülejäänu linnavalitsus.

Eile avas Gimenez kodulinnas näituse, kus on välja pandud paarkümmend tema tööd. Naine on rahul ja kinnitab, et inimesed on talle palju toetust avaldanud.

Rahul on ka fresko asupaigaks olevat kirikut haldava heategevusühingu Sancti Spiritius president Francisco Miguel Arilla, kes aitas Gimenezi näitust korraldada. "See oli raske aasta nii Ceciliale kui ka ühingule. Kaks esimest kuud olid päris keerulised, kuid lõpuks paneb aeg kõik paika ning täna on õnnepäev, rõõmustamise päev," rääkis ta.

Borja linnaametnike teatel ei ole "Ecce homo" pärast Gimenezi tehtut võimalik enam originaalkujul taastada.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: