Järjekordne Hispaania kirik sattus heatahtliku hobirestauraatori ohvriks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

16. sajandist pärit Püha Jüri kujutis enne ja pärast restaureerimist.
16. sajandist pärit Püha Jüri kujutis enne ja pärast restaureerimist. Autor/allikas: ArtUs Restauración Patrimonio

Hispaanias Estella linna kabelis on 500 aastat seisnud Püha Jüri kujutis, mis näeb pärast kohaliku käsitööõpetaja restaureerimiskatset välja originaalist sootuks erinev ning on ärritanud linnapead.

Arvatavasti restaureeris 16. sajandist pärit mitmevärvilist skulptuuri kohalik käsitööõpetaja Püha Miikaeli koguduse juhtide palvel, vahendab The Guardian. Taastamise käigus sai kuju endale roosaka näo ja julgelt võõbatud punase-halli raudrüü.

Estella linnapea nõudis pärast tulemuse nägemist kirikult aru, miks ei peetud volikoguga nõu, enne kui tööde tegemiseks anti heakskiit. "Paistab, et restaureerimine jätab kõvasti soovida ja me räägime 16. sajandi kunstitööst, mitmevärvilisest skulptuurist, mis vajab materjalide osas palju hoolt, kuna kaotsi võib minna terve originaalkiht," oli innapea Koldo Leoz pahane.

Ta lisas, et volikogu tulnuks restaureerimisest teavitada, et nad oleksid saanud küsida nõu regionaalvalitsuselt. Ühendust on võetud ekspertidega, kes uurivad, kas tehtud tööd on võimalik tagasi pöörata ja viia kuju oma endisesse seisu. "See on eksperttöö ja seda oleksid pidanud tegema eksperdid," lausus linnapea.

"Täna pole Estella uudistes oma silmapaistva ajaloolise, kunstilise, arhitektuurilise või kultuurilise pärandi poolest," kirjutas Leoz esmaspäeval Twitteris, juures pilt kohaliku ajalehe artiklist, mille pealkiri oli "Navarre "Ecce homo".

Võrdlus on toodud kuue aasta taguse juhtumiga, mil üks teine Hispaania huvirestauraator püüdis Borja linna kabelis taastada Kristust kujutavat freskot "Ecce homo". Toona nimetati püüet halvimaks restaureerimiseks ajaloos.

"Ecce homo" enne ja pärast restaureerimist. Autor: AP/Scanpix

Toimetaja: Anette Parksepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: