Tallinna keskraamatukogu tähistas luulepäeva maratoniga

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
ERR
Tallinna keskraamatukogus tähistati tänast ülemaailmset luulepäeva teist korda toimunud luulemaratoniga, mille käigus astusid üles eriilmelised eesti poeedid alates Karl Martin Sinijärvest ja lõpetades Jan Kausiga
Üks esinejatest luulemaratonil oli Jarek Kasar, tuntud ka artistinimega Chalice, kes valdava osa oma luuletustest luges telefonist. Ka meeldib talle telefoni kirjutada, sest üha vähem on neid hetki, mil pliiats ja paber on käepärast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kui peaks valima luule elavesituses kuulamise või selle raamatust lugemise vahel, eelistaks Chalice viimast.

"Tavaliselt loevad neid kas täiesti ebakarismaatilised luuletajad ise või täiesti kohutavalt pateetilised ja rõvedad näitlejad. Kui ma ise loen luuletust raamatust, siis on see kuidagi mõnus," rääkis Chalice.

Ennast Chalice luuletajaks ei pea ja ütleb, et ei tea luuletamise reegleid. Kas luuletajast, mitte-luuletajast Chalice'ist kunagi ka proosakirjanik võib saada?.

"Täna lugesin luuletusi, enda luuletusi ja siis tabasin ennast mõtlemast, et kurat, mõni tekst on nagu proosa, ei olegi nagu luuletus, selline väike lugu lihtsalt, naljalood," märkis ta.
 
Programm peaks olema võimalikult mitmekesine - eri põlvkonnad, voolud, mehed ja naised, et tekiks tervikpilt nüüdisaegsest eesti luulest, ütles ürituse korraldaja, luuletaja Igor Kotjuh programmi koostamise printsiipide kohta.

"See ei ole ainult minu arvamus, et eesti luulel on praegu väga head ajad ja ongi hea kasutada selliseid sündmusi nagu luulepäev, näitamaks, mis meil on. Ja meil on küll, mida näidata," kinnitas Kotjuh.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: