Tallinna Lennujaama kasumiks kujunes 3,7 miljonit eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Postimees/Scanpix
Postimees/Scanpix
Tallinna Lennujaama kontsern teenis 2012. majandusaastal 29,3 miljoni eurose käibe juures 3,7 miljoni eurose kasumi.
Kogu kontserni müügikäive oli 12,7 % kõrgem kui 2011. aastal, lennundustulu kasvas 1% ning mittelennundustulu kasvas 21%.

Lennujaama teatel tuleneb lennundustulude madal kasv turu elavdamiseks kehtestatud turundustoetussüsteemide rakendamisest, millega kaasnes keskmiste lennundustasude vähenemine kuni 30%.

"Karm konkurents Euroopa lennunduses ning ränk surve lennujaamatasudele tähendabki, et kõik lennujaamad peavad üha suurema osa enda tuludest teenima otseselt lennundusega mitteseotud tegevustega," selgitas Tallinna Lennujaama finantsjuht Anneli Turkin. "See on ka põhjus, miks peame arendama jõuliselt nii kaubandust reisiterminalis kui kinnisvara enda territooriumil," lisas ta.

Kokku investeeriti mullu 14,7 miljonit eurot, millest suurim investeering oli Balti riikide suurima õhusõidukite hooldeangaari ehitus.

Aasta lõpu seisuga oli kontsernil vara 146,6 miljoni euro ulatuses.

Kui esialgselt planeeriti käesolevaks aastaks 1,75 miljonit reisijat, siis seniste arengute valguses prognoositakse tänavuseks aastaks üle 1,9 miljoni reisija.

2013. aastal kavatseb lennujaam investeerida 13,8 miljonit eurot, millest suurim on õhusõidukite garažeerimis-hooldusangaari ehitus Panaviaticule.

Tallinna Lennujaam kontsern käitab L. Meri Tallinna lennujaama, Kärdla lennujaama, Kuressaare lennujaama, Tartu lennujaama, Pärnu lennujaama, Ruhnu lennuvälja ja Kihnu lennuvälja. Kontserni kuulub ka tütarfirma AS Tallinn Airport GH, kes osutab lennufirmadele maapealse käitamise teenust.

Toimetaja: Kadri Masing

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: