Ansip: ELi ja Ukraina suhteid ei saa panna sõltuvusse Tõmošenkost

{{1365697860000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Andrus Ansip ERR
Ukrainasse ametlikule visiidile sõitnud ja seal ka president Viktor Janukovitšiga kohtuv peaminister Andrus Ansip ütles enne ärasõitu, et Euroopa Liidu ja Ukraina suhteid ei saa panna sõltuvusse ainult endise valitsusjuhi Julia Tõmošenko kohtuprotsessist.
"Selektiivne kohtumõistmine ei ole kindlasti aktsepteeritav, kuid me ei ole ju kõrvaltvaatajatena valmis ka ütlema, kas Julia Tõmošenko on süüdi või ei ole süüdi," rääkis Ansip "Aktuaalsele kaamerale".

"Me teame, et ka mõned Eesti ettevõtjad on kannatanud sel ajal, kui tema oli peaminister, on teinud oma investeeringuid riigilt saadud litsentsi alusel ja järsku on Tõmošenko juhitud valitsus öelnud, et tegevus mingitel tegevusaladel on keelatud ja seetõttu on investeeringud olnud mõttetud, raha on lihtsalt kaotatud," märkis ta.

Seetõttu on Ansipi sõnul ka Eesti ettevõtjatel olnud Tõmošenko suhtes palju pretentsioone. Ansip kordas, et mitte mingil juhul ei saa meie aktsepteerida selektiivset kohtumõistmist opositsioonipoliitikute üle, kuid lisas, et ELi ja Ukraina suhteid ei ole õige panna sõltuvusse ainult ühest isikust ja tema saatusest.

"Meil on strateegiline huvi arendada suhteid, sealhulgas ka majandussuhteid ELi ja Ukraina vahel," sõnas peaminister.

Ta kohtus täna Ukrainas oma sealse kolleegi Mykola Azaroviga, kellele rääkis, et Ukraina peaks investeeringute soodustamiseks võtma ette samme investeerimiskliima parandamiseks ning lihtsustama oma maksusüsteemi.

Peaministrit saadavad visiidil Ukrainas tegutsevad Eesti ettevõtjad Hillar Teder, Fjodor Berman, Armin Karu ja Priit Rohumaa ning Ansip tutvustas neid ka Azarovile.

Homme kohtub Ansip Ukraina presidendi Viktor Janukovitšiga. Kohtumistel on arutlusel riikide kahepoolsed suhted ja majanduskoostöö ning Euroopa Liidu ja Ukraina suhted.

Ukraina peaminister külastas Eestit 2010. aastal. Peaminister Ansip käis ametlikul visiidil Ukrainas aastal 2007.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: