August Gailiti novelliauhinna pälvis Kärt Hellerma

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
ERR
Valga kesklinnas Nipernaadi kuju juures anti tänavune August Gailiti nimeline novelliauhind üle Kärt Hellermale teose "Mängumeri" eest.
Gailiti novelliauhinda anti Valgas välja kolmandat korda, varem on selle pälvinud Valdur Mikita ja Mehis Heinsaar, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ajakirjanik ja kirjanik Kärt Hellerma valiti tänavuseks Nipernaadi skulptuuri vähendatud koopia saajaks kuue autori üheksa töö seast, mille oli žüriile hindamiseks esitanud rahvas.

Kärt Hellerma hinnangul on praegune eesti kirjandus muutunud liiga ajakajaliseks, üldisemad väärtused on jäänud kaugemale.

"Me tuleme ajast, kus oli kultuur rohkem seotud inimesega ja inimesest arusaamisega. Praegu kasutab meedia, kultuur ja tehnoloogia vaid üht osa inimesest ja muudab ta omamoodi instrumendiks ajas ja ühiskonnas.Seetõttu tekib selline mõistetamatu protest - mis see siis on meie ühiskonnas, mis mind ahistab?" arutles Hellerma.

Gailitlikkust võiks eesti kirjanduses olla rohkem - seda märkama juhib ka temanimeline novelliauhind.

"Eelkõige kerkivad meelde argised, lähimineviku või ka dokumentaalse taustaga romaanid ja muu proosa, aga fantaasiarikkust napib. Selles mõttes on hea, et Valgamaal hoitakse gailitilikku ja nipernaadilikku vaimu," märkis žürii esimees kirjandusteadlane Janika Kronberg.

Põnevat loomingut sai täna täis kogu Valga, sest seal peeti kirjandusfestivali Prima Vista päeva.

Läti põnev kirjandusrühmitus Orbita on kümmekond aastat üllitanud nii vene kui ka läti keeles luulet ja muud loomingut

"Ma ei arva, et meie luules oleks teiste põlvkondadega võrreldes teistsugused teemad. Detailid ja meeleolu võivad muidugi muutuda, kuid ma ei arva, et meil oleks üks ja ainus ühine teema," rääkisid Orbita liikmed Sergei Timofejev, Vladimir Svetlov ja Artur Punte.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: