Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Avati üleriigiline elektriautode kiirlaadimisvõrk

Täna avati üleriigiline elektriautode kiirlaadimisvõrk, mis koosneb 151 kiirlaadijast.
Laadimisvõrgu kasutamiseks tuleb iseteenindusveebis www.elmo.ee sõlmida kasutusleping. Valida saab kolme hinnatasemega paketi vahel, teatas KredEx.

Kiirlaadijaga saab elektriauto akud täita 80-90% ulatuses ning sõltuvalt automargist võimaldab see Eestis müügil olevate mudelite puhul läbida kuni 140 kilomeetrit.

Kiirlaadimisvõrgu klienditeeninduse eest vastutab turvaettevõte G4S Eesti, kelle ülesandeks on kasutuslepingute haldamine, infotelefoni teenuse pakkumine ning arveldamise korraldamine.

Laadimist puudutavatele küsimustele saab ööpäevaringselt vastuseid G4Si telefonilt 1911.

Kiirlaadijaid on seni kasutatud laadimiseks enam kui 8300 korral. Kokku on laetud üle 53 MWh energiat. Kõige aktiivsemalt on kasutatud Tartus asuvaid kiirlaadijaid.

Käesoleva aasta suveks lisandub laadimistaristusse veel 14 kiirlaadijat, mis teeb üle-Eestilise võrgu koguarvuks 165 laadijat.

Kiirlaadimisvõrgu ehitamist rahastati Eesti riigi ja Mitsubishi Corporationi vahel sõlmitud lepingu alusel CO2 kvoodi müügist saadud vahenditest. Sama tehingu raames soetati riigiametnike kasutusse antud elektriautod, väljastatakse elektriautode ostutoetust ja rajatakse Tartusse  elektriautode demokeskus.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: