Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tarbijakaitseamet avastas lastele ohtlikud vannimänguasjad

Tarbijakaitseamet avastas Babycity kauplusest vannimänguasjade komplekti Playgro Bathtime Animals, mis ei vasta ohutusnõuetele.
Mänguasja maaletooja Kotryna OÜ sai ettekirjutuse komplekt müügilt kõrvaldada ja müüdud tooted tarbijatelt tagasi osta, teatas tarbijakaitseamet.

Potentsiaalselt ohtlikest mänguasjadest teavitas ametit tarbija, kelle laps oli kõnealuse mänguasjade komplekti saanud kingituseks. Tarbija kirjeldas, et komplekti kuuluvatel mänguasjadel on kõhu all väike kummist osake, mis tuli mänguasja küljest lahti, kui laps leluga mängis. Samuti oletas tarbija, et laps oleks võinud selle väikse osakese kurku tõmmata. Hoiatust, et need mänguasjad ei sobi alla kolmeaastastele lastele, pakendil polnud.

Tarbija signaali alusel võttis tarbijakaitseamet Kotryna OÜ Tallinnas Tammsaare teel asuvast kauplusest Babycity testimiseks kõnealuse vannimänguasjade komplekti ning edastas selle terviseameti laborisse. Selgus, et mänguasjad ei vastanud ohutusnõuetele, kuna testimisel eraldusid osakesed, mis võivad põhjustada lämbumist.

Amet teavitas testi tulemustest Kotryna OÜd, et toode vabatahtlikult turult kõrvaldada. Kuna ettevõte seda ei teinud, tegi amet 12. detsembril 2011 Kotryna OÜle ettekirjutuse kõrvaldada mänguasi Playgro Bathtime Animals müügilt ning nõuda juba müüdud mänguasjad tarbijatelt tagasi. Mänguasjade tagasiostmisest tuli firmal tarbijaid vähemalt ühe kuu jooksul teavitada oma müügikohtades üle Eesti ning ka e-kaupluse vahendusel.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: