Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Michal: Meikari väited ei vasta tõele

Justiitsminister ja Reformierakonna endine peasekretär Kristen Michal ütles, et tema erakonnakaaslase Silver Meikari väited varjatud annetuste kohta ei vasta tõele ning asja peab selguse tooma prokuratuur.
"Silver Meikari väited, et ta ei ole Reformierakonnale annetanud oma rahaliste vahendite arvelt, on üllatavad ja kahetsusväärsed ning peame antud olukorras ainuvõimalikuks, et selliseid väiteid ja seda, kas esitatud väidetes on kuriteole viitavat informatsiooni,  uuriks prokuratuur ja politsei," ütles Michal pressiteates.

Michal lisas, et ei soovi Meikariga väitlusse astuda ning võrdles seda tõestamisega, et ta pole kaamel.

"Erakonna peasekretäri töö lõpuks ongi küsida annetusi erakonnale, mitte endale. Olen seda teinud kaheksa aastat ja see kajastub Reformierakonna majandusaasta aruandes, mis on auditeeritud ja revisjonikomisjoni aruandega kinnitatud Reformierakonna Üldkogu poolt," lausus Michal.

Michali kinnitusel tuleb Silver Meikari väited kindlasti läbi uurida ning kindlasti peaks ta selgitama raha päritolu, mida ta oma vahenditena erakonnale annetas.

"Erakond arvas, et tegu on tema rahaga, summa iseenesest varasema Riigikogu liikme puhul meis küll kahtlust ei äratanud. Teeme omaltpoolt avalduse õiguskaitseorganitele, et uurida, kas midagi selles loos viitab võimalikule kuriteole," sõnas Michal.

115 000 krooni

15 aastat Reformierakonda kuulunud Silver Meikar tunnistas tänase Postimehe arvamusloos, et annetas oma nime all aastail 2009-2010 parteile 115 000 krooni, mis polnud tema oma ja mille päritolu ta ei tea.

Ettepaneku annetused enda nimele vormistada tegi Meikari kinnitusel just Michal. Raha vahendas praegune riigikogu liige Kalev Lillo, kes tollal töötas Reformierakonna kontoris juhtival kohal.

Meikari sõnul on sarnaselt toetanud erakonda kümned liikmed, nii riigikogust kui ka piirkondadest. Nende nimesid ta välja ei toonud, sest nad moodustavad kogu musta ahela kõige valgema osa.

"Nad ei saanud tehingust otsest isiklikku kasu ning eks ole ju raske öelda "ei", kui erakond palub abi. Kuid minu ja nende süü on, et nõustumise ja vaikimisega oleme võimaldanud sellel rahapesusüsteemil edukalt toimida," leiab Meikar.

Lillo: mina ei andnud raha

Silver Meikari väited lükkas lisaks Michalile ümber ka väidetavalt raha andnud Kalev Lillo.

Kindlasti lükkan ümber väited, et oleksin Silver Meikarile raha andnud. Loomulikult on aastaid hiljem alati võimalik kellel iganes öelda, et ta ei ole annetusi teinud oma vara arvelt ja Kalev Lillo surus neile ümbriku põue, kuid saan vaid veelkord kinnitada, et midagi sellist ei ole olnud," rõhutas Lillo. 

Lillo märkis, et Silver Meikar oli 2009. aasta erakonna europarlamendi valimisnimekirjas kõrgel neljandal kohal ning seega võis Silver Meikari poolt tehtud annetuste näol tegemist olla hoopis tema kampaaniakulude hüvitamisega erakonnale.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: