Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Heljo Mänd tähistab 85. sünnipäeva

Kirjanik Heljo Männi 85. sünnipäev on tegelikult homme, aga juubelisündmused algasid juba täna.
Nõmme raamatukokku kogunenud inimeste hulga järgi otsustades ei mahukski kõik juubilari õnnitleda soovijad ühele üritusele ära, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Selleks ajaks, kui külalised oma esimesed lillesülemid üle andsid, oli Heljo Männi tööpäev juba lõppenud ehk selle päeva read kirjutatud. Siis sai sõna üks kirjaniku kuulsamaid tegelaskujusid - ja nii juba 37 aastat - Mõmmi.

"Heljo Mänd on nagu mu teine ema. Vastupidiselt mõnele teisele näitlejale, kes ei taha ühte rolli terve elu kanda, saan mina selle rolliga hakkama ja olen selle üle uhke ja rõõmus," ütles Mõmmit kehastanud näitleja Ivo Eensalu.

Heljo Mänd on juba rohkem kui 130 teost oma elus kirjutanud ja neil päevil esitletakse veel paari uut raamatut. Töökus on geenides, usub kirjanik.

"Ma arvan, et see on geenides sees. Minu emapoolne liin, kellest ma tunnen et pärinen või olen juured saanud, on kõik olnud väga töökad. Ei-ei, nad ei ole olnud kirjanikud ega kultuuriinimesed, nad on tavalised inimesed, aga nad on lihtsalt töökad. Ma olen harjunud lapsepõlvest peale kirjutama. See ei ole mitte nii, et ma sunnin ennast, aga ma ei saa olla kirjutamata, ma lihtsalt ei saa," rääkis Heljo Mänd.

Teine asi, milleta kirjanik ei saa, on ausus. Nii kirjutab Heljo Mänd igasse raamatusse sisse iseennast ja elusündmusi, mis päriselt ka on toimunud. Ja inimesed oskavad seda hinnata.

"Mis mind kõige rohkem hämmastab - tagasiside, mis mul on inimestega. Siis ükskõik kui vana ta on, on ta mees või naine, haritud või on tal vähem haridust - nad kõik räägivad ühest suust: kuidas sa suudad nii ausalt kirjutada? Ja ma arvan, et sellest hetkest kui see ausus minus lahti läks, läks ka lahti minu kirjutamise soov," rääkis Juubilar.

Kes täna Nõmmele ei jõudnud, ärgu muretsegu. Homme, Heljo Männi päris sünnipäeval, saab kirjanikuga kohtuda kell 16 Solarise keskuse Apollo raamatupoes.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: