USA tuumaarsenal on Venemaa omast suurem

Ameerika Ühendriikide välisministeeriumi poolt avaldatud andmetest aelgub, et USA tuumaarsenal on Venemaa omast suurem.
Andmed tuumarelvade arvu kohta Venemaal ja USA-s saadi strateegilise ründerelvastuse kärpimise lepingu (START) asjus toimunud infovahetuse raames, vahendas BBC.

Välisministeeriumi teatel on USA-l maale ja merele paigutatud kontinentidevahelisi ballistilisi rakette ning raskepommitajaid 882 ühikut, Venemaal aga ainult 521 ühikut.

Sealjuures on Ühendriikidel 1800 tuumalõhkepead, mis paigaldatud ballistilistele rakettidele või valmis raskepommitajatele paigaldamiseks, Venemaal aga 1537.

USA-l on pidevas tegevusvalmiduses ja reservis nii merel, maal kui õhus kokku 1124 tuumarelvakandjat. Venemaal on neid 865.

Need andmed peegeldavad kahe riigi tuumajõudude seisu 2011. aasta 5. veebruari seisuga, mil jõustus START-lepe. Selle dokumendi alusel peavad USA ja Venemaa vähendama tuumalaengute summaarset arvu kolmandiku võrra - kuni 1500 positsioonidele paigutatud lõhkepeani ja 700 dislotseeritud tuumarelvakandjani.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: