Samasooliste abielu lubamine oleks IRL-i jaoks liig ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Justiitsminister Kristen Michali üleskutsele leida konsensus homo- ja vabaabielude reguleerimisel, vastas IRL, et pole oma varasemaid seisukohti muutnud, kuid arutab ettepanekud kindlasti läbi.
Peasekretär Priit Sibul märkis ERR-i uudisteportaali päringule vastates, et erakonna sees ei jõuta teemat veel nii kiirelt arutada, kuid partei varasem seisukoht kehtib, et samasooliste abielu ei ole vaja ühegi seadusaktiga reguleerida.

"Inimesi on ju erinevaid ja arusaamisi samamoodi, aga minu isiklik veendumus on, et kindlasti ei peaks me seadusandlikke initsatiive selles osas näitama," rääkis Sibul. Küll aga lubas ta, et Michali ettepanekud tulevad arutamisele.

Keskerakonna aseesimees Kadri Simson ütles, et kirja hakatakse arutama Keskerakonna fraktsiooni esimesel töökoosolekul, mis peetakse septembri algul. Ta meenutas, et endine justiitsminister Rein Lang tegeles mitteabielulise kooselu õigusliku reguleerimise küsimustega, kuid ei jõudnud sellega parlamendini.

Simson: õiguste suurendamine kahju ei tee

"Ma saan aru nii, et ta ei jõudnud sellega mitte kuhugi sellepärast, et puudub üksmeel valitsuskoalitsioonis, ja selle küsimusega ei taheta valitsust lõhki ajada," ütles ta.

Simsoni isiklik arvamus on, et samasooliste partnerluse puhul saaks neile anda kõik vajalikud õigused, mis neil täna puuduvad, kooselu abieluga võrdsustamata.

"Ma arvan, et seni, kuni kellegi õigusi ei vähendata, vaid pigem juurde antakse ja seejuures ühiskonnale laiemalt kahju ei tehta, võiks seda toetada," lisas Simson.

SDE-le sobiks partnerlussuhte seadus

Sotsiaaldemokraatliku erakonna juhatuse liige Eiki Nestor ütles, et SDE-le oleks partnerlussuhte seadus Michali ettepanekutest kõige arusaadavam vorm.

"Meie jaoks oleks kõige eelistatum seadus, mis võimaldab nendel inimestel, kes elavad koos paaridena registreerida oma kooselu nii, et ei oleks perekonnaseaduse tähenduses perekond," ütles Nesor.

Mis puutub samasoolisse partnerlusse, siis on erakond seisukohal, et need inimesed on olemas ja kui nad ka koos elavad, siis tekivad neil kooselus samasugused probleemid nagu eri soost paaridel ja seega tuleks neid aidata.
"Juhul, kui nende kooselu läbi saab, siis oleks üks seadus, mis laseks neil oma probleeme lahendada," lisas Nestor.

Toimetaja: Rutt Ernits, Heikki Aasaru, Kertu Kula

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: