Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Copterline hakkab uuesti Helsingi ja Tallinna vahet lendama

Kolmeaastase vaheaja järel saab Tallinna linnahalli juurest Copterline'i helikopteriga põhjanaabrite pealinna lennata taas vaid 18 minutiga.
Copterline taasalustab lende juba homsest, aastaga loodetakse teenindada kuni 20 000 reisijat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Copterline sattus raskustesse 2008. aasta lõpus, sest majanduslanguse ajal ei leidunud piisavalt reisijaid ning oma jälje jättis liinile ka traagiline 14 inimese surmaga lõppenud õnnetus 2005. aasta augustis. Nüüd soovivad Soome firma FastClass ja Eesti operaator Copterline liini taas hooga käima tõmmata.

Copterline'i tegevjuht Tõnis Lepp lisandunud konkurentsi ei pelga ja arvab, et liin tasub end ka majanduslikult ära.

"Ega see, et meil on hästi palju uusi liine Tallinnast, see just julgustab meid avama, mitte ei tee meid kõhedaks. Kogu maailm avab praegu hoolega uusi liine. Liine tuleb kogu aeg juurde, siin tuleb lihtsalt ise mees olla ja ellu jääda," rääkis Tõnis Lepp, kelle arvates on Copterline'i eelis kiirus.

"Meil on ju tarvis saada enda kätte vaid pool protsenti Tallinna-Helsingi liiklusest, ja see pool protsenti peaks just olema see, kes on nõus natuke rohkem maksma selle ajavõidu eest," ütles Lepp.

Pileti hinnaks saab soolane summa 200 eurot. Turu-uuringud näitavad, et nõudlus ärilendude järele on olemas.

"Kui klient lendab meiega, siis võrreldes laeva või lennukiga [edasi-tagasi]| reisimisega hoiab ta kokku viis tundi, ja see on efektiivsus. Tänapäeval on efektiivsus aga ettevõtete jaoks põhiküsimus," rääkis FastClass OY tegevjuht Kari Ljungberg.

Copterline'i liinil hakkab lendama 13 reisijakohaga helikopter Augusta Westland 139. Masina omaniku Ljungbergi sõnul on tegemist kaasaegse, võimsa ja turvalise lennumasinaga. Kui varem lendas Copterline iga tunni aja tagant,siis nüüd hakkab seda tegema viis korda päevas. Kui nõudlus peaks kasvama, kavatseb Copterline tegevust laiendada.

"Kui see Tallinna-Helsingi [liin] kenasti käivitub ja meil on jõudu-jaksu, et Peterburi liinile minna, siis see mõte on meil kogu aeg olnud olemas. See ei ole päris utoopia, vaid on läbi mõeldud, kuhu lennata, kuidas ja millega lennata, aga lihtsalt praegu on natuke jõudu-jaksu vaja koguda selleks," nentis Lepp.

Kari Ljungbergi sõnul võivad kõne alla tulla ka uued investeeringud ja uute kopterite soetamine.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: