Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Äripäeva rikaste tabeli tippu tõusis Hillar Teder

Äripäev avaldas juba kümnendat aastat rikaste TOP 500, kus tänavu on esmakordselt esikohal peamiselt Ukrainas kaubandusäri ajav Hillar Teder 385,5 miljoni euroga.
Mullu edetabeli tipus olnud BLRT Grupi suurim omanik Fjodor Berman on teisel kohal ja tema vara väärtust hindab leht 189 miljonile eurole.

Järgnevad raudteeärimees Oleg Ossinovski (164,9 mln), Merko suuromanik Toomas Annus (149 mln) ning esiviisiku lõpetab ettevõtja Marcel Vichmann (110,2 mln).

Äripäeva uuriva toimetuse juht Aivar Hundimägi rääkis ETV hommikusaates "Terevisioon", et tabeliga tahetakse näidata, kes on mõjukad inimesed Eestis ning "kelle sõna maksab ühiskonnas tõenäoliselt rohkem kui meie sõna või ka mõne poliitiku sõna".

Samuti tahab ajaleht tema sõnul muuta ühiskonda läbipaistvamaks ja näidata, kes on oluliste ettevõtete ja varade omanikud.

Hundimägi tõi välja, et kõige enam on tabelis olnud ettevõtjaid tööstusfirmade omanike seas, teisel kohal on kaubandus ning umbes neljandik ettevõtetest tegeleb kinnisvara või ehitusega.

"See tuleneb ka sellest, et väga paljud tööstusettevõtete või kaubandusfirmade omanikud hakkasid buumi ajal kinnisvaraga tegelema ning selliseid, kes on ainult kinnisvarale keskendunud, on kindlasti vähem ja paljud neist on ka välja kukkunud," lisas ta.

Põlvkondade vahetust pole olnud

Tabel ütleb Hundimägi sõnul Eesti majanduse kohta seda, et rikastel on vaatamata kriisile hästi läinud. "Need inimesed, kes on meie arvutuste kohaselt 500 rikkama inimese hulgas, nende varade väärtus on aastaga üle 10% kasvanud, ehk neil on vaatamata kriisile hästi läinud. Uusi tulijaid on 93 ning sama palju on aastaga välja kukkunud," sõnas ta.

"Tabeli eesotsast on väljakukkujaid väga vähe, rikkad on stabiilsed ning üllatusi tuleb väga vähe ette. Põlvkondade vahetust Eesti ettevõtjate hulgas ei ole olnud," märkis Hundimägi.

Ta tõi välja, et tabeli järgi on Eesti keskmine rikkam inimene 49aastane, maailma keskmine on aga 62 aastat. "Naisi on laias laastus iga kümnes, aga nad ei ole väga kõrgel kohal."

Esimene naine - Tiina Mõis - on 83. kohal ja temale järgneb kohe Eesti mereagentuuri omanik Galina Ignatenko.

Hundimägi tunnistas, et tabelis olijad tõenäoliselt pelgavad avalikku huvi. "Arvan, et enamik, kes 500 hulgas on, tegelikult ei tahaks, et see edetabel ilmub."

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: