Riik tagastab AS Sylvesteri aktsionäridele 567 miljonit ({{commentsTotal}})

Eelarvetulude puudujäägiga heitlev riigikassa peab lähiajal tegema olulise lisaväljamineku, kuna maksuvaidluse võitnud AS Sylvesteri endistele aktsionäridele tuleb tagastada kokku 567 miljonit krooni.
Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Liis Plakk ütles ERR-i uudisteportaalile, et täna lõpetas maksu- ja tolliamet aastaid kestnud vaidluse AS Sylvesteri endistele aktsionäridele esitatud maksunõuete üle, tunnistades teise poole kasuks langetatud kohtuotsuseid.

"Riigikassal tuleb nüüd Sylvesteri aktsionäridele tagastada 386 miljoni krooni ulatuses nende poolt tasutud makse, mille lisanduvad intressid 181 miljoni krooni ulatuses," ütles Plakk. "Riigikassa on selle aasta eelarves nende summade tasumisega arvestanud."

Plakk märkis, et Sylvesteri endiste aktsionäridega oli maksuametil käimas kolm erinevat kohtuvaidlust, mis kõik on tänaseks lõppenud. Otsustavaks kujunes tema sõnul Riigikohtu 17. juuni otsus, mis tühistas metsafirma endistele omanikele esitatud maksunõuded.

Maksu- ja tolliamet tegi Sylvesteri asja lõpetamise puhul ka avalduse, milles avaldab kahetsust, et maksuhalduri tegevuse tulemus ei vastanud avalikkuses kujunenud ootustele.

Samas kinnitab maksuamet, et Sylvesteri kaasus ei ole loonud õiguslikult olukorda, kus äriühingu kasutamine vahelülina müügitehingute teostamisel annaks isikule alati võimaluse vältida maksude tasumist.

Maksuamet märgib, et teises samalaadses kohtuasjas, mis puudutas Hansapanga aktsiate müümist läbi äriühingu, jäi Riigikohtu otsusega peale hoopis maksuhalduri seisukoht.  "Maksuhalduri kohuseks on reageerida igale juhtumile, kus on ohustatud võrdne maksustamine," kinnitab amet.

Riigikohtu otsuse kohaselt jättis maksuhaldur tõendamata, kas Sylvesteri endised aktsionärid on saanud oma osaluse võõrandamisest ettevõttes tulu ja kuidas suurenes nende vara neile kuulunud äriühingule laekunud tasu näol.

Toimetaja: Ingvar BärenklauHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: