Norra kibeleb Eurovisiooni võiduvooru üle andma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Norras Eurovisiooni finaalvõistlust küll oodatakse ja sellest räägitakse, aga kogu maa oleks justkui väsinud Alexander Rybaki võidule järgnenud eufooriast ja oodatakse võiduvooru üleandmist.
Delegatsioone on tervitanud ladus, aga siiski põhjamaiselt jahe vastuvõtt. Lõpmatuna näivaid šampanjaojasid, nagu mullu kihisesid Moskvas, sel aastal Oslos kohatud ei ole, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Seni on põhisündmuseks kujunenud dramaatiline teine poolfinaal, kus väljalangejate seas pidi koha sisse võtma riik, kellest seda kõige vähema oodati. Rootsi pisaraid ei ole Eurovisioonil juba aastakümneid nähtud ja mõistagi valitseb läänenaabrite meedias kurbus ja pettumus. Üksmeelselt süüdistatakse idablokki kokkumängus. Finaali ollakse sunnitud kõrvalt vaatama alates aastast 1976.

Oslos toimus kahepäevane ümarlaud, kus vaeti seda, kuidas Eurovisiooni võita ja milliseid tingimusi selleks tuleb täita. Saksamaalt pärit sõnavõtja märkis, et sarnases kultuuritaustas tekkivad sõbralikud punktid nii Balkanil kui ka Põhja-Euroopa riikide vahel küll eksisteerivad, kuid võistluse lõpptulemust need vaevalt mõjutada suudavad. Võistluse võiduks on ikkagi vaja laulu, mis meeldib kõigile.

Tänases finaalis puudub kindel favoriit. On küll nimetatud Aserbaidžaani, Belgiat ja Kreekat ja mitmeid teisi, kuid pole ka välistatud, et järgmisel aastal tullakse taas Oslosse.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: