Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Energia sõlmis lepingu uue elektrijaama ehituseks

{{1294982160000 | amCalendar}}
Eesti Energia sõlmis prantsuse firmaga Alstom lepingu uue elektrijaama ehituseks, mis plaanitakse rajada Narva lähistele Eesti elektrijaama kõrvale.
Kuni kahe põlevkivil töötava energiaplokiga uue elektrijaama maksumus on ligi 950 miljonit eurot ehk 15 miljardit krooni.

Lepingu sõlmimine võimaldab Alstomil alustada ehitust ettevalmistavate töödega. Enne ehitustööde alustamist tuleb aga ära oodata Eestis rajatavatele põlevkiviplokkidele toetust võimaldav riigiabiluba, sest sellise investeeringu teostamine ei ole ettevõttele võimalik ilma riigipoolse toetuseta, teatas Eesti Energia.

"Arutelud energeetika tuleviku üle on olnud pikad ja põhjalikud. Selle tulemusena on jõutud kaalutletud otsuseni - ehitada kohalikul kütusel uus elektrijaam. Jaam valmib 2015. aasta lõpuks, täpselt õigeks ajaks, mil Eestil seda vaja läheb," sõnas Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive.

Kui Narva Elektrijaamade eelmise rekonstrueerimise käigus ehitati vaid uued katlad, siis nüüd paigaldatakse ka uued generaatorid ja turbiinid.

Uus elektrijaam tuleb kahe keevkiht-tehnoloogial energiaplokiga, mille koguvõimsus on 600 megavatti. Esimese energiaploki valmimistähtaeg on 2015. aastal, teise ploki rajamine otsustatakse järgmisel aastal. 

Eesti Energia jõudis Alstomiga elektrijaama ehituslepingu tingimustes kokkuleppele detsembris. Leping ülemaailmse haardega energiaettevõtte Alstomi ja Eesti Energia vahel allkirjastatakse täna, mil  Eestit külastab Prantsuse majandus-, rahandus- ja tööstusministeeriumi väliskaubanduse riigisekretär Pierre Lellouche.

Riigisekretär kohtus eile peaminister Andrus Ansipiga, kelle sõnul on allkirjastav lepe kõnekaks näiteks viljakast koostööst Prantsusmaa ja Eesti vahel energeetikavaldkonnas.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: