Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pae tänava pommipanija kahtlusalune on seifimuukija Märt Ringmaa

Postimehe kinnitusel on praegu Pae tänava pommirünnakutes kahtlustatavana vahi alla võetud mees kunagi seifimuukijana tegutsenud ja toonaseid miilitsaid jooksutanud Märt Ringmaa. Vahistatud pensionär pole end süüdi tunnistanud.

Tehnilise kõrgharidusega eesti mees, sündinud 1938. aastal, tal on mitu elukohta Tallinnas ja Harjumaal, ilmselt ei tundnud ta ühtegi pommiplahvatuse ohvrit, tema tabamiseni ei viinud inimeste vihjed.

Need on ainsad infokillud, mida kapo ja riigiprokuratuur nõustuvad avalikkusega jagama. Lehe andmetel on tabatu olnud Eesti NSV üks kavalamaid ja tagaotsitumaid seifiavajaid.

Veerand sajandit tagasi kümneid seifivarguseid jäärapäiselt eitanud Ringmaa jätkab sama kaitsetaktikat nüüdki, kui kaitsepolitsei kahtlustab teda plahvatuste korraldamises Pae tänava piirkonnas, kirjutab ajaleht.

Nimelt olevat Ringmaa ja tema kaaslane Hendrik Lori Nõukogude ajal tühjendanud paljudes asutustes seife ja raudkappe, kus ettevõtte kassapidaja töötajate palgaraha hoidis, kuid tõendeid Lori ja Ringmaa vastu polnud. Ringmaa tundis huvi psühholoogia vastu, luges tarku raamatuid, mäletab üks mehe kunagisi jälitajaid. "Ta mõtles hästi," lisab ta.

Riigiprokuratuuri juhtivprokurör Margus Kurm kinnitas, et Pae tänava plahvatustes kahtlustatavana möödunud reedel vahistatud mees polnud end teisipäeva hommikuni süüdi tunnistanud.

PM

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: