Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lääne-Viru naised on kaevanduste vastu

Lääne-Viru naisühendus on uute põlevkivikaevanduste rajamise vastu, sest see muudab piirkonna elamiskõlbmatuks ja paljud pered on sunnitud lahkuma.

Lääne-Viru naisühenduse arvates puudub Eestis institutsioon, kes teeks inimestele erapooletult selgeks uute tööstusettevõtete rajamisega kaasneva riski, nende kasu majandusele ja kahju elukeskkonnale, et ka inimesed oskaksid aruteludel kaasa lüüa.

Maidla valla 320 ruutkilomeetrist on jäänud järele vaid veidi puutumata põllumaad, kirjutab Virumaa Teataja. Toimunud ümarlaul arutati põhjuste üle, miks info uute kaevanduste kohta jõuab inimesteni liiga hilja ja miks elanikud ei saa kaevandamisplaane kuidagi mõjutada.

Lääne-Viru keskkonnateenistuse juhataja Aivar Lainjärve sõnul toimib keskkonnaministeerium seaduse järgi, kui põlevkivifirmadelt kaeveloa taotlused vastu võetakse. Enne otsust tehakse keskkonnamõjude hindamine. Avalikul arutelul on mõjude hindamise programm, mille kohta võivad kõik märkusi teha.

Maidla vallavolikogu esimehe Enno Vinni sõnul ei ole külaelanikel kaevanduste rajamise takistamiseks piisavalt argumente, sest puudub keskkonnamõjude hindamise uuring. "Meile jääb vaid võimalus otsida vigu menetlusprotsessis ja hagi kohtusse anda," tunnistas Enno Vinni. "Nõnda õnnestus pidurdada Uus-Kiviõli kaeveloa menetlus kohtuvaidluse ajaks," lisas ta.

(Uudistetoimetus, +372 6284556, helin.taal @ etv.ee)


 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: