Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pae pommimehe ebaõnn päästis elanikud

Tallinna Pae tänava plahvatusteseeria väidetava autori Märt Ringmaa ebaõnnestumine päästis kaitsepolitsei andmetel kümned inimelud, sest majaelanikud leidsid trepikotta jäetud võimsa pommi üles.

Lõhkeaineeksperdid, et just 2003. aasta 19. novembri ööl pidanuks toimuma plahvatus, mis oleks olnud Pae tänava 10-aastases pommiseerias kõige traagilisemate tagajärgedega, kirjutas Postimees.

Plahvatus jäi ära tänu pommihirmus elanud Pae 23 ühiselamu rahvale, kes märkasid tol ööl oma elamu trepikojas kahtlast kotti ja helistasid päästeametile. Majaelanikud tühistasid siiski pärast esimest kõnet pommiväljakutse ning teatasid, et mingi mees tuli oma kotile järele ja viis selle minema.

Kell pool kaks öösel helistasidki majaelanikud uuesti päästeametisse, sest kahtlane kott oli tõstetud maja seina juurde. Päästeametnike kohale saabudes aga juba trepikotta. Eridemineerijad leidsid kotist anuma, milles oli 11 kilo väetise baasil tehtud lõhkeainet.

Riigiprokuratuuri juhtivprokurör Margus Kurm ütles, et sellise lõhkeseadeldise plahvatus oleks võinud maja täielikult purustada. Seda toetab võrdlus 2003. a 11. mail Pae 23a ühiselamu plahvatusega, milles ka Märt Ringmaa organisaatorina on kahtlustatavaks tunnistatud.

Toimetaja: Ott Laido

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: