Peeti kinni Vene keskpanga asejuhi mõrva väidetav tellija ({{commentsTotal}})

Vene keskpanga esimehe esimese asetäitja Andrei Kozlovi mõrva tellimises kahtlustavana on kinni peetud pankur Aleksei Frenkel, kes juhtis Kozlovi töö tõttu litsentsi kaotanud VIP-Panka.
35aastane Frenkel oli VIP-Panga juhatuse esimees. 2006. aasta juunis võttis Vene keskpank realt pankadelt, nende seas ka VIP-Pangalt, litsensi ära, vahendasid uudisteagentuurid.

VIP-Pank oli väidetavalt rikkunud rahapesu tõkestavaid seadusi, sh ei olnud õigeaegselt saatnud finantsjärelevalve föderaalametile teateid kohustuslikule kontrollimisele kuuluvate pangatehingute kohta. Samuti olevat pank teostanud riskantset laenupoliitikat ning rikkunud raamatupidamise ja kassaoperatsioonide eeskirju ja aruandluse korda.

Mõrva uurimisega seoses arreteeriti ka keegi Liana Askerova. Moskvas elanud Askerova kohta ütles tema advokaat, et ta ei ole ametlikult ühegi pangaga seotud, ja et ta arreteeriti kolmapäeva keskpäeva paiku Arbatil.

Moskva Basmannõi kohus otsustas, et peaprokuratuur peab Askerovale esitama süüdistuse kümne päeva jooksul, või ta vabastatakse vahi alt. Kohus asus läbi vaatama peaprokuratuuri taotlust Frenkeli vahi alla võtmiseks.

Kokku on seoses Kozlovi tapmise uurimisega kinni peetud kaheksa inimest, sh mõrva täideviijad ja sellele kaasaaitajad. Vene peaprokurör Juri Tšaika ütles, et ta ei välista uusi arreteerimisi.

Kozlovile, kes kureeris keskpangas litsentside andmist, tehti atentaat möödunud aasta 13. septembril Moskvas. Kozlovi autojuht sai surma kohapeal, Kozlov ise suri järgmisel päeval haiglas.

Toimetaja: Heikki AasaruHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: