Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pae tänava pommiplahvatuste istungi kohtunik taandas end

{{1171529100000 | amCalendar}}
Harju maakohtu kohtunik Julia Vernikova taandas end protsessilt, kus arutatakse Märt Ringmaa süüasja seoses Pae tänava pommiplahvatustega aastail 1994-2005.
Kohtunik põhjendas oma taandumist sellega, et vähimgi tõenäosus kohtuniku erapoolikuse kohta on ja ka peab olema kohtuniku taandumise aluseks, teatas Harju maakohus.

Harju maakohtu pressiesindaja Aet Truu ütles ETV24-le, et seetõttu algab jaanuaris alanud protsess algusest peale. Esimene istung toimub 17. aprillil. Ringmaa kriminaalasi määrati ümber kohtunik Katre Poljakovale.

1. veebruari istungil esitas Ringmaa kaitsja Raul Otsa kohtuniku taandamise taotluse, kuna tal tekkis kahtlus kohtuniku ja ühe rahvakohtuniku erapooletuses. Kuigi rahvakohtunikud jätsid taotluse rahuldamata, ei takista see kaitsjal tulevikus uuesti analoogilise taanduse esitamist nii kohtuniku kui kogu kohtu koosseisu suhtes. See aga võib Harju maakohtu hinnangul viia kohtumenetluse ummikseisu.

Kohtunik leidis, et kuigi ta on sisemiselt erapooletu, võivad kaitsjal tekkida teatud kahtlused seoses politseipoolse aktiivse tegevusega kohtumenetluse vältel ja seoses arutatava kohtuasja püsikindla valgustamisega ajakirjanduses. Nimetatud asjaolusid ei saa kohus objektiivsetel põhjustel ümber lükata, kuid kaitsjal võib see tekitada veendumuse, et kohtule on avaldatud survet.

Süüdistuse kohaselt korraldas Ringmaa aastatel 1994-2005 Tallinnas Lasnamäel Pae tänaval 12 plahvatust, milles hukkus seitse ja sai vigastada kuus inimest.

Ringmaa pole tunnistanud end plahvatuste korraldamised süüdi, kuid võttis omaks dokumentide võltsimise alusetu vanaduspensioni väljapetmiseks.

Toimetaja: Thomas Mell

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: