Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Parts ei pea vajalikuks Läänemere gaasitrassi haru Eestisse

Vene-Saksa gaasijuhtme rajamisega tegeleva ettevõtte Nord Stream juhtidega neljapäeval kohtuv majandusminister Juhan Parts ei pea vajalikuks peatrassist lähtuva harujuhtme rajamist Eestisse.
"Otsest vajadust täiendava gaasi võimsuse jaoks Eestil tegelikult ei ole. Praegused torujuhtmed on piisavad," ütles Parts Eesti Raadiole.

Parts lisas, et tema suhtub gaasitrassi rajamisse skeptiliselt ning mida enam ta projektiga tutvub, seda enam tekib tal kahtlus, et see ei saagi teoks.

Ettepaneku rajada Läänemere gaasitrassist haru Eestisse, kui gaasijuhe peaks viidama läbi Eesti majandusvööndist, on teinud Nord Stream.

Nord Streami taotlus teha Eesti vetes merepõhja uuringuid polnud nõuetekohane ning Eesti poolele jäi ka ebaselgeks, mida täpselt uurida tahetakse. Partsi sõnul on uue taotluse esitamine ettevõtte taga ning Nord Streami enda mure.

Teadaolevalt pole ehitaja veel esitanud ei Soomele ega Rootsile, kelle majandusvetesse toru praeguse seisuga jääb, konkreetset seisukohta, mida juhtme läbiminek majandusvööndis tähendab.

Keskkonnaministeerium on olnud seisukohal, et kui gaasijuhe tuleb Eesti majandusvetesse, saame me seda toru päritoluriigina kontrollida keskkonnaohtude minimaliseerimise osas.

"Kui me räägime majandusvööndist, siis ei ole küsimus, kas meil on võimalus seda kontrollida, vaid meile langeb vastutus selle eest, et juhul kui see juhe sealt kunagi tuleb, kui ta tuleb, et sellega oleks kõik korras. Põhjalikumalt peaks käsitlema, millised keskkonnariskid selle toruga üldse võivad kaasneda, arvestades Läänemere spetsiifikat," lausus Parts.

Toimetaja: Berit Nuka

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: