Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pae tänava pommiplahvatuste protsess jätkub augusti lõpus

Seitse inimest tapnud ja kuus inimest vigastanud 11 plahvatuse korraldamises süüdistatava Märt Ringmaa protsess jätkub taas 23. ja 24. augustil, samuti 3. ja 4. septembril.
23. augustil kuulab kohus üle viimased tunnistajad, 24. augustil ka süüdistatava Märt Ringmaa.
3.-4. septembril on plaanis seni veel avaldamata toimikumaterjalide avaldamine, teatas Harju maakohus.

Kohtuvaidlusteni neil päevadel ilmselt veel ei jõuta, istungid jätkuvad septembris ja oktoobris. Kohtuotsuseni loodab kohus jõuda oktoobris.
 
25. juunil otsustab kohus, kas lubada korraldada Ringmaa taotletud uurimiseksperiment, mis teeks kindlaks, kas kahes süüdistuse episoodis sündmuskohtadelt leitud ja ära võetud lõhkeseadeldistes olnud lõhkeained on üldse plahvatusvõimelised.
 
Möödunud kahe nädala jooksul avaldas kohus lõhkeseadeldiste ja lõhkeainete ekspertiisid ja ekspertiisiaktides uuritud asitõendid ning kuulas üle lõhkseadeldiste ja lõhkeaine eksperdid.
Samuti avaldati DNA ekspertiisid ja kuulati üle ekspert Anu Aaspõllu.
 
Üle on kuulatud ligi tunnistajad ja kannatanud, kes andsid ütlusi kõigi 11 episoodi kohta, samuti avaldati episoode puudutavad toimikumaterjalid.
 
Süüdistuse kohaselt korraldas  Ringmaa aastatel 1998-2005 11 plahvatust, milles hukkus 7 ja sai vigastada 6 inimest, varalist kahju tekitati plahvatustega üle 7 miljoni krooni. Kaks plahvatust jäid katse staadiumisse, kuna lõhkeseadeldis ei plahvatanud.

Veel süüdistatakse Ringmaad Pensioniametile valeandmeid sisaldava tööraamatu esitamises. Selle alusel maksti Ringmaale 2001. aasta maist kuni 2005. aasta novembrini alusetult vanaduspensioni kokku  20 255 krooni.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: