Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kohus piiras taas Ringmaa suhtlemisvabadust

Harju maakohus otsustas taas piirata Pae tänava plahvatustes süüdistatava Märt Ringmaa kokkusaamise, kirjavahetuse ja telefoni kasutamise õigust, lubades tall suhelda vaid tütre ja pojaga.
Samuti keelas kohus Ringmaale lühiajalised väljasõidud, väljaviimised ja vabastamised, teatas Harju maakohus.

Kohtueelses menetluses oli Ringmaale kohaldatud suhtlemispiirangud, mille tühistamist süüdistatav korduvalt taotles, põhjendades seda vajadusega küsida omastelt uusi riideid ja olmetarbeid. Juuni lõpus rahuldas kohus Ringmaa taotluse.

Kohus otsustas taas piirata süüdistatava Märt Ringmaa suhtlemist käesolevas kriminaalasjas tunnistajatena esinenud või esineda võivate isikutega, samuti teiste isikutega, kelle kaudu on võimalik kohtulikku uurimist mõjutada.

Samuti avaldas kohus ka oma seisukoha Ringmaa taotletud uurimiseksperimentide osas.

15. juuni kohtuistungil esitas Ringmaa taotluse teha täiendav ekspertiis selgitamaks, kas kahes süüdistuse episoodis sündmuskohalt ära võetud lõhkeseadeldistes olnud ainesegud on üldse plahvatusvõimelised.

Kohus rahuldas Ringmaa taotluse osaliselt, andes loa teha Pae 15 episoodis sündmuskohast leitud ja ära võetud lõhkeainele täiendekspertiis, mis selgitaks välja, kas nimetatud lõhkeainesegu koostis on plahvatusvõimeline.

Seitse inimest tapnud ja kuut inimest vigastanud 11 plahvatuse korraldamises süüdistatava Märt Ringmaa protsess jätkub taas 23. ja 24. augustil, samuti 3. ja 4. septembril.

Toimetaja: Berit Nuka

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: