Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Prokurör taotleb Märt Ringmaale eluaegset vangistust

Riigiprokurör Margus Kurm taotles täna Harju maakohtus Märt Ringmaale, keda süüdistatakse seitse inimest tapnud ja kuus inimest vigastanud 11 plahvatuse korraldamises, liitkaristuseks eluaegset vangistust.
Riigiprokurör pidas tõendatuks Ringmaa süüd kõigi plahvatuste toimepanemises, seda nii lõhkeseadeldiste valmistamises, kui ka nende sündmuskohale toimetamises. Eluaegse vangistuse taotlemise põhjenduseks tõi riigiprokurör väite, et nende plahvatuste puhul on tegemist kõige ohvriterohkema kuritegude seeriaga Eesti ajaloos, teatas Harju maakohus.

Ka peab riigiprokurör tõendatuks Ringmaa süüd kelmuses ja taotleb selle eest Ringmaale kolme kuulist vangistust, mis loetakse kaetuks eluaegse vangistusega.

Protsess jätkub kell 14.30 Ringmaa kaitsja kõnega.

Süüdistuse kohaselt korraldas Ringmaa aastatel 1998-2005 11 plahvatust, milles hukkus seitse ja sai vigastada kuus inimest, varalist kahju tekitati plahvatustega üle 7 miljoni krooni.
Kaks plahvatust jäid katse staadiumisse, kuna lõhkeseadeldis ei plahvatanud.

Veel süüdistatakse Ringmaad pensioniametile valeandmeid sisaldava tööraamatu esitamises. Selle alusel maksti Ringmaale 2001. aasta maist kuni 2005. aasta novembrini alusetult vanaduspensioni kokku  20 255 krooni.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: