Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ringmaa protsess jätkub homme

Protsess Märt Ringmaa üle jätkub homme hommikul, kui kaitsja jätkab oma kõnet ja süüdistatavale antakse viimane sõna.
Riigiprokurör Margus Kurm taotles täna Harju maakohtus Ringmaale liitkaristuseks eluaegset vangistust. Riigiprokurör pidas tõendatuks Ringmaa süüd kõigi plahvatuste toimepanemises, see on nii lõhkeseadeldiste valmistamises, kui ka nende sündmuskohale toimetamises, teatas Harju maakohus.

Eluaegse vangistuse taotlemise põhjenduseks tõi riigiprokurör väite, et nende plahvatuste puhul on tegemist kõige ohvriterohkema kuritegude seeriaga Eesti ajaloos.

Ka peab riigiprokurör tõendatuks Ringmaa süüd kelmuses ja taotleb selle eest Ringmaale 3kuulist vangistust, mis loetakse kaetuks raskema eluaegse vangistusega.

Ringmaa kaitsja Urmas Simon ütles oma kaitsekõne alguses, et nõustub süüdistuse selle osaga, mis puudutab pensioniametile valeandmete esitamist, väites, et ka Ringmaa ise on end selles kuriteos süüdi tunnistanud. Kõigis muudes süüdistuse punktides palub Simon oma kaitsealune süü tõendamatuse tõttu õigeks mõista. Tema sõnul rajaneb süüdistus selles osas mitte faktidel, vaid süüdistaja ja ekspertide arvamustel ning oletustel.

Kaitsja jätkab oma kõnet homme, põhjendades oma seisukohta.

Süüdistuse kohaselt korraldas Ringmaa aastatel 1998-2005 11 plahvatust, milles hukkus seitse ja sai vigastada kuus inimest, varalist kahju tekitati plahvatustega üle 7 miljoni krooni. Kaks plahvatust jäid katse staadiumisse, kuna lõhkeseadeldis ei plahvatanud.

Veel süüdistatakse Ringmaad pensioniametile valeandmeid sisaldava tööraamatu esitamises. Selle alusel maksti Ringmaale 2001. aasta maist kuni 2005. aasta novembrini alusetult vanaduspensioni kokku 20 255 krooni.

Toimetaja: Inga-Gretel Linkgreim

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: