Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kohus kuulutab otsuse Ringmaa asjas välja 6. märtsil

Harju maakohus kuulutab seitse inimest tapnud ja kuus inimest vigastanud 11 plahvatuse korraldamises süüdistatava Märt Ringmaa asjas otsuse 6. märtsil.
Tänasel kohtuistungil sai Märt Ringmaa viimase sõna, milles Ringmaa leidis, et süüdistuses esitatud tõendid ei võimalda teda süüdi mõista, teatas Harju maakohus.

Ringmaa rõhutas, et ta on end puhtsüdamlikult süüdi tunnistanud vaid kelmuses, mingeid lõhkeseadeldisi ta valmistanud ega kuhugi toimetanud ei ole.

Täna kuulati edasi ka Ringmaa kaitsja Urmas Simoni kõnet, milles ta nõustus süüdistuse selle osaga, mis puudutab pensioniametile valeandmete esitamist, väites, et ka Ringmaa ise on end selles kuriteos süüdi tunnistanud.

Kõigis muudes süüdistuse punktides palus Simon oma kaitsealune süü tõendamatuse tõttu õigeks mõista, väites, et  selles osas rajaneb süüdistus mitte faktidel, vaid süüdistaja ja ekspertide arvamustel ning oletustel.

Eilsel kohtuistungil taotles riigiprokurör Margus Kurm Ringmaale liitkaristuseks eluaegset vangistust.

Riigiprokurör pidas tõendatuks Ringmaa süüd kõigi plahvatuste toimepanemises, s.o nii lõhkeseadeldiste valmistamises, kui ka nende sündmuskohale toimetamises.

Eluaegse vangistuse taotlemise põhjenduseks tõi riigiprokurör väite, et nende plahvatuste puhul on tegemist kõige ohvriterohkema kuritegude seeriaga Eesti ajaloos.

Toimetaja: Katrin Jüriso

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: